Pierwsza wygrana na własnym stadionie
autor: lukasz balskiDrugie zwycięstwo z rzędu a pierwsze na własnym stadionie odnieśli dziś piłkarze Pogoni Szczecin. Portowcy w Derbach Pomorza pokonali faworyzowaną Arkę Gdynia 1:0. Szczecińscy kibice będą więc mogli odetchnąć z ulgą przed przerwą zimową, bowiem Granatowo - Bordowi, mimo że zajmują ostatnie miejsce w tabeli zbliżyli się do pozostałych zespołów i pozostawili dobre wrażenie po ostatnich spotkaniach.
Od początku spotkania gospodarze ruszyli z animuszem do przodu, jednak zniszczona podczas meczu z Piastem murawa nie sprzyjała grze w piłkę. W dwunastej minucie szczecinianie cieszyli się po raz pierwszy. Radość nie trwała jednak długo, bo po sprawdzeniu za pomocą systemu VAR arbiter Krzysztof Jakubik zmienił decyzję i nie uznał bramki. Lasza Dwali oddał strzał stojąc tyłem do bramki jednak przy strzale za wysoko uniósł nogę i faulował Marciniaka. Pogoń nie zamierzała jednak na tym poprzestać. Pięć minut później Listkowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką. Chwilę później w zamieszaniu w polu karnych swoich szans próbował Adam Frączczak, jednak futbolówka nie znalazła drogi do siatki. W 31. minucie niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym Pogoni, Zauska wypuścił piłkę, ale interwencja jednego z obrońców zażegnała niebezpieczeństwo. Swoje okazje przed przerwą stworzyli jeszcze Listkowski i Piotrowski, jednak żadna z nich nie została wykorzystana.

Po zmianie stron Portowcy nadal atakowali. Najpierw piłka przeleciała nad poprzeczką po strzale Frączczaka a chwilę później minęła o centymetry słupek po akcji Deleva, który strzelał z ostrego kąta. W 61. minucie do protokołu meczowego wpisał się kapitan Portowców Adam Frączczak, który z bliskiej odległości zaskoczył Steinborsa. Wcześniej futbolówkę trącił jeszcze Delev. Dziesięć minut później mogło być 2:0, jednak Jarosław Fojut trafił w boczną siatkę. W końcówce spotkania zrobiło się gorąco w polu karnym gospodarzy, skutecznie jednak interweniował Łukasz Zauska i komplet punktów pozostał w Szczecinie.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 1:0 (0:0)
1:0 - 61' Adam Frączczak

Żółte kartki: Dwali, Listkowski - Siemaszko, Helstrup, Warcholak, Nalepa, Sołdecki.

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce) oraz Siejka i Niemirowski
Widzów: 3 568.

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska - Cornel Rapa, Jarosław Fojut, Lasza Dwali, Hubert Matynia - Adam Frączczak, Jakub Piotrowski, Kamil Drygas, Rafał Murawski (46' Łukasz Zwoliński), Spas Delew (86' Sebastian Rudol) - Marcin Listkowski (90' Dawid Kort).

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Dawid Sołdecki, Frederik Helstrup, Marcin Warcholak - Patryk Kun, Antoni Łukasiewicz, Adam Marciniak, Michał Nalepa (70' Ruben Jurado), Marcus Vinicius (63' Grzegorz Piesio) - Rafał Siemaszko (54' Mateusz Szwoch)
�r�d�o: wlasne

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2017/2018)
Pogoń Szczecin Arka Gdynia
1 0
16-12-2017 15:30
widzów: 3587
1:0 - 60' - Adam Frączczak dodaj video
Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 2. Cornel Râpă, 23. Jarosław Fojut, 25. Lasza Dwali, 15. Hubert Matynia - 11. Spas Delew (86' 21. Sebastian Rudol), 4. Jakub Piotrowski, 6. Rafał Murawski (46' 93. Łukasz Zwoliński), 14. Kamil Drygas, 9. Adam Frączczak - 29. Marcin Listkowski (90' 10. Dawid Kort)

Arka: 1. Pāvels Šteinbors - 33. Damian Zbozień, 4. Dawid Sołdecki, 28. Frederik Helstrup, 23. Marcin Warcholak - 8. Marcus Vinícius (63' 13. Grzegorz Piesio), 6. Antoni Łukasiewicz, 17. Adam Marciniak, 14. Michał Nalepa (70' 9. Rubén Jurado), 24. Patryk Kun - 11. Rafał Siemaszko (54' 10. Mateusz Szwoch)

żółte kartki: Dwali, Listkowski (Pogoń) / Siemaszko, Helstrup, Warcholak, Nalepa, Sołdecki (Arka) sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)