Wygrana z Pasami
autor: K.Grzeszkowiak Pogoń Szczecin wygrała 2:1 z Cracovią Kraków w Grodzisku Wielkopolskim w drugim piątkowym sparingu. Bramki dla Portowców zdobyli Dawid Kort i Ádám Gyurcsó.

W spotkaniu tym trener Pogoni desygnował zawodników, którzy w minionym sezonie najczęściej grali w Ekstraklasie. Pierwsza groźna akcja należała do Pasów, groźnie główkował Mateusz Szczepaniak, ale na posterunku był Łukasz Załuska. W odpowiedzi strzelał Łukasz Zwoliński, ale piłka minęła bramkę. W 25. minucie Cracovia objęła prowadzenie po trafieniu Mateusza Wdowiaka. Bliski wyrównania był Rafał Murawski. W 44. minucie granatowo-bordowi powinni mieć rzut karny, po tym jak szesnastce defensorzy Pasów staranowali w szesnastce Dawida Korta.
Po przerwie szczecinianie wyszli na murawę bez zmian, w zespole Cracovii dokonano 11 zmian. W 60. minucie krakowianie byli blisko podwyższenia prowadzenia, strzał Krzysztofa Szewczyka zablokował Jarosław Fojut. Pięć minut później golkipera z Krakowa starał pokonać się Gyurcso. Końcówka meczu to dwie bramki dla Pogoni. W 81. minucie Niepsuj podał do Dawida Korta, a ten posłał futbolówkę do siatki i pokonał Michala Peškovičia. Końcowe minuty to pressing Portowców. Po raz kolejny asystę zapisał na swoje konto Niepsuj, a bramkę zdobył Ádám Gyurcsó.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl