Dwie bramki Kowalczyka, trzy asysty Drygasa
autor: EBP Pogoń Szczecin Bardzo młody zespół wystawił od pierwszych minut w pojedynku z Piastem Gliwice trener Skorża. Mimo to Portowcy wygrali 3:1.

Pierwszą okazję dla szczecinian miał Kitano, a dla Piasta Angielski. W 20. minucie Drygas zagrał piłkę do Sebastiana Kowalczyka, który przyjął futbolówkę, ograł rywala i posłał ją do siatki gliwiczan. W 30. minucie gliwiczanie mieli okazję do bramki, ale Uros Korun nie doprowadził do remisu. W 39. minucie Drygas zapisał na swoje konto drugą asystę, a gola na swoje konto Jakub Piotrowski. Na trzy minuty przed przerwą okazję na 3:0 miał Kowalczyk, ale trafił w golkipera rywali.
Początek drugiej połowy to strzał Bartosza Szeligi, ale na posterunku był Adrian Henger. W 56. minucie Portowcy prowadzili 3:0, Drygas po raz trzeci asystował przy bramce, której zdobywcą był Sebastian Kowalczyk. Ostatnie 25. minut to wprowadzenie na boisko Bartosza Piotrowskiego, Michała Górzyńskiego, Michała Graczyka i Adriana Benedyczaka. W 71. minucie strzelał Stojan Vranjes, ale piłką minęła bramkę. W 80. minucie Piotrowskiego próbował zaskoczyć Krakowczyk. Tuż przed końcowym gwizdkiem Łukasz Krakowczyk zdobył bramkę dla gliwiczan. Ostatecznie Portowcy pokonali Piasta 3:1 w pierwszym piątkowym meczu kontrolnym. Taki sam wynik mile widziany 22 lipca w Gliwicach w Ekstraklasie.

1:0 Sebastian Kowalczyk 20’
2:0 Jakub Piotrowski 39’
3:0 Sebastian Kowalczyk 56’
3:1 Łukasz Krakowczyk 90'

Pogoń Szczecin: 12. Adrian Henger (65’ Bartosz Piotrowski) - 2. Błażej Chouwer, 21. Sebastian Rudol (46’ 17. Szymon Jopek), 4. Sebastian Walukiewicz, 15. Hubert Matynia (65’ Michał Górzyński) - 19. Jakub Piotrowski, 14. Kamil Drygas (65’ Adrian Benedyczak), 22. Damian Pawłowski, 30. Sebastian Kowalczyk (65’ Michał Graczyk), 16. Marcel Stefaniak - 18. Seiya Kitano

Piast: Piast Gliwice: 53. Jakub Freitag (46, 12. Krzysztof Kurek) - 2. Kacper Będzieszak, 88. Uroš Korun, 93. Edvinas Girdvainis (59, 6. Bartosz Waleńcik), 15. Adam Mójta (59, 4. Marcin Flis) - 26. Bartosz Szeliga, 23. Stojan Vranješ, 19. Mateusz Mak (59, 17. Tomasz Okraszewski), 11. Aleksander Jagiełło - 10. Karol Angielski, 90. Josip Barišić (59, 18. Łukasz Krakowczyk)
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl