Zabrakło tak niewiele...
autor: Aszef Juniorzy starsi Pogoni Szczecin wygrali z Legią Warszawa 2:1 w drugim finałowym meczu o Mistrzostwo Polski Juniorów Starszych. W dwumeczu więcej bramek zdobyli Legioniści i oni zdobyli złote medale. Swoją grą i zaangażowaniem zespół Pawła Crettiego pokazał jak należy walczyć...

W 2. minucie meczu Legioniści jako pierwsi stworzyli sobie sytuację do zdobycia bramki. Kolejne minuty to gra w środku pola. Portowcy w pierwszym kwadransie mieli dwie okazji do bramki, najpierw okazję miał Żurawski, a kilka minut później w szesnastce gości upadł Boniecki. Sędzia Idzik nie podyktował jedenastki dla gospodarzy. W 18. minucie granatowo-bordowi wyszli na prowadzenie. Stasiak dograł do Bochnaka, jego strzał wybronił Kochalski, ale dobita Rafała Maćkowskiego była już nie do obrony.
Kolejne minuty do okazje szczecinian, swoje sytuacje do podwyższenia wyniku mieli Bartosz Boniecki oraz Aron Stasiak. 28. minuta to szansa gości, Michał Góral miał przed sobą tylko bramkarza Pogoni, który zabrał mu piłkę spod nóg. W 32. minucie okazję miał Stasiak, ale nieczysto trafił w piłkę. Dwie minuty później z dystansu strzelał Maćkowski. W 44. minucie Portowcy prowadzili już 2:0, a bramkę na swoje konto zapisał Aron Stasiak.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ostrej gry. 4 minuty po gwizdku na bramkę Legii strzelał Maćkowski. Kolejne minuty to przewaga Portowców, którzy cały czas znajdowali się na połowie gości. Z wrzutek w pole karne warszawskiego zespołu Kuśmierka, Paprzyckiego i Bonieckiego niestety nic nie wyszło. Następnie Legioniści obudzili się z marazmu i ruszyli do gry. W 76. minucie po centrze z rzutu rożnego bardzo blisko był Mateusz Bondarenko, ale na posterunku był Daniel Kusztan i odbił piłkę.

84. minuta do doskonała okazja, aby zespół Kobiereckiego zdobył bramkę, na szczęście Kacper Pietrzyk trafił w boczną siatkę. Kilkadziesiąt sekund później szczecinianie mieli doskonałą okazję, aby zdobyć gola i odrobić straty pierwszego meczu. Ale strzały Stasiaka, Bochanka czy Graczyka nie zakończyły się golem. W 90. minucie było blisko do szczęścia. Z rzutu wolnego uderzał Szymon Waleński, Mateusz Kochalski końcówkami palców wybił piłkę na korner. Niewykorzystane sytuacje się mszczą, jak mówi stare porzekadło. Zespół Legii skontrował, Stasiak w polu karnym sfaulował zawodnika Wojskowych, a jedenastkę na bramkę zamienił Konrad Handzlik. Zabrakło już czas na zdobycie dwóch bramek i dogrywki. Piłkarze Pogoni po raz drugi z rzędu zdobyli Wicemistrzostwo Polski. Zespołowi Pawła Crettiego w tym nie meczu nie można odmówić zaangażowania do końca.

1:0 - Rafał Maćkowski 18'
2:0 - Aron Stasiak 44'
2:1- Konrad Handzlik 90'

Pogoń Szczecin: 12. Daniel Kusztan - 2. Gracjan Kuśmierek (16. Fabian Pach 75'), 5. Jędrzej Kujawa , 4. Sebastian Nagel (k.), 3. Jakub Paprzycki (13.Szymon Waleński 75')- 6. Maciej Żurawski (15. Michał Graczyk 75'), 8. Stanisław Wawrzynowicz, 10. Rafał Maćkowski, 7. Mateusz Bochnak, 11. Bartosz Boniecki - 9. Aron Stasiak.

Legia Warszawa: 1. Mateusz Kochalski - 2. Piotr Cichocki (18.Mateusz Szwed 46'), 3. Bartosz Olszewski, 4. Kacper Pietrzyk, 5. Mateusz Bondarenko - 16. Aleksander Waniek, 7. Mateusz Leleno, 8. Patryk Czarnowski, 15. Mateusz Praszelik (20. Konrad Handzlik 79'), 11. Grzegorz Aftyka (17. Kamil Orlik 46') - 9. Michał Góral (19. Kacper Wełniak 55').

Żółte kartki: Sebastian Nagel, Fabian Pach - Patryk Czarnowski

Czerwone kartki: Aron Stasiak (90. minuta, za faul)

Widzów: 2500
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/ pogonszczecin.pl

Centralna Liga Juniorów Starszych (2016/2017)
Pogoń Szczecin Legia Warszawa
2 1
28-06-2017 17:00
1:0 - 18' - Rafał Maćkowski
2:0 - 44' - Aron Stasiak
2:1 - 90+4' - Konrad Handzlik (rzut karny)
Pogoń: 1. Daniel Kusztan - 2. Gracjan Kuśmierek (76' 16. Fabian Pach), 5. Jędrzej Kujawa, 4. Sebastian Nagel, 3. Jakub Paprzycki (76' 13. Szymon Waleński) - 7. Mateusz Bochnak, 8. Stanisław Wawrzynowicz, 6. Maciej Żurawski (76' 15. Michał Graczyk), 10. Rafał Maćkowski, 11. Bartosz Boniecki - 9. Aron Stasiak.

Legia: 1. Mateusz Kochalski - 2. Piotr Cichocki (46' 18. Mateusz Szwed), 5. Mateusz Bondarenko, 4. Kacper Pietrzyk, 3. Bartosz Olszewski - 7. Mateusz Leleno, 16. Aleksander Waniek, 8. Patryk Czarnowski, 15. Mateusz Praszelik (81' 20. Konrad Handzlik), 11. Grzegorz Aftyka (46' 17. Kamil Orlik) - 9. Michał Góral (57' 19. Kacper Wełniak).

żółte kartki: Nagel, Kusztan (Pogoń) - Czarnowski, Waniek, Ostrowski (Legia)
czerwona kartka: Aron Stasiak (90+3', Pogoń, za faul taktyczny). sędzia: Piotr Idzik (Poznań)

Dane pomógł uzupełnić: KSHAJKA - dziękujemy