Pechowy remis Pogoni 04
autor: AszefPogoń 04 Szczecin zremisowała w Chorzowie z Clearexem 2:2, szczecinianie zwycięstwo stracili w ostatnich sekundach po tym jak gospodarze doprowadzili do remisu.

Obie ekipy przystąpiły do środowego spotkania z wysokimi przegranymi w poprzedniej kolejce, przy czym jeden punkt więcej na koncie mieli goście. Boczna siatka - to w nią trafił na początku pojedynku Tomasz Golly, tym samym chorzowianom nie udało się wyjść na prowadzenie. Od pierwszego gwizdka gospodarze próbowali pokonać Kamila Lasika; skapitulował w piątej minucie, za sprawą Piotra Łopucha, ten zrehabilitował się za poprzednią sytuację. Ów gol podrażnił „zero-czwórkę”, ale efektu lepszej gry nie było - nic nie wyniknęło ze stworzonych szans. Bartłomiej Krzywicki był górą w konfrontacji z Portowcami.

Co nie udało się przed przerwą, udało już po niej. Najpierw trafił Łukasz Cymański, po nieco ponad półgodzinie - strzelił Adam Jonczyk (zresztą chwilę po tym, jak zmarnował kontrę…). Na trzy minuty przed końcową syreną, chorzowianie postanowili grać piątką w polu. Kiedy wydawało się, że wynik nie ulegnie już zmianie, do remisu doprowadził ten, który w tym spotkaniu rozpoczął od niecelnego strzały, czyli Tomasz Golly. Szczecinianie mogą tylko żałować, bo po raz kolejny trzy punkty uciekły im w ostatnich sekundach, zaś Clearex w tym sezonie z Pogonią ’04 jeszcze nie przegrał.

1:0 Piotr Łopuch 4’13”
1:1 Łukasz Cymański 24’08”
1:2 Adam Jonczyk 30’05”
2:2 Tomasz Golly 39’43”

Clearex Chorzów: Damian Purolczak (1), Robert Gładczak (2), Tomasz Golly (4), Tomasz Lutecki (5), Mikołaj Zastawnik (6), Mariusz Seget (7), Mateusz Omylak (8), Piotr Łopuch (9), Daniel Wojtyna (10), Szymon Łuszczek (11), Robert Świtoń (17), Bartłomiej Krzywicki (20), Damian Ficek (22), Vadym Ivanov (24)

Pogoń '04 Szczecin: Marek Bugański (3), Oktawian Solecki (8), Mateusz Jakubiak (9), Adam Jonczyk (11), Dominik Solecki (12), Mateusz Gepert (17), Artur Jurczak (20), Kamil Lasik (21), Michał Kubik (23), Łukasz Cymański (77), Łukasz Koszmider (90)
�r�d�o: futsalekstraklasa.pl/

Ekstraklasa fustalu - grupa mistrzowska (2016/2017)
Clearex Chorzów Pogoń '04 Szczecin
2 2
10-05-2017 18:00
bramki: Piotr Łopuch 5', Tomasz Golly 40' (Clearex) / Łukasz Cymański 25', Adam Jonczyk 31' (Pogoń' 04) dodaj video