Chemik mistrzem Polski
autor: adaskoChemik Police pokonał Grot Budowlanych Łódź 3:1 Policzanki zdobyły tytuł mistrza Polski 2016/17. To czwarte mistrzostwo Chemika z rzędu.

Przekonująca wygrana w pierwszym meczu finałowym w Łodzi oznaczała, że Chemik do tytułu mistrza Polski potrzebuje dwóch zwycięskich setów w Azoty Arenie.

Policzanki zaczęły spokojnie, a przyjezdne chciały pokazać, że nie przyjechały połowy Polski zebrać baty. Solidnie w spotkanie weszła Kaja Grobelna, która w pierwszym spotkaniu zupełnie rozczarowała. Wyrównana walka toczyła się do stanu 17:17. Następnie kąśliwą zagrywkę posłała Joanna Wołosz, punktowy blok dołożyła Katarzyna Zaroślińska. Policzanki zwyciężyły w końcówce.
W drugiej odsłonie Chemik od początku zaczął mocnym akcentem. Długą serię trudnych serwisów posłała Wołosz, która tego dnia miała czucie w zagrywce. Policzanki szybko odskoczyły na kilka oczek. Chemik utrzymywał dokładne przyjęcie, dlatego dużo punktów zdobywał środkiem. Set atakiem z jednej nogi skończyła Agnieszka Bednarek-Kasza.

Po dwóch partiach Chemik był pewien zdobycia czwartego z rzędu mistrzostwa Polski, jednak po 10-minutowej przerwie trzeba było wyjść na parkiet i dograć spotkanie.

Utrzymanie koncentracji okazało się dość problematyczne. Budowlani nie chcieli wyjechać bez walki. Trener Jakub Głuszak desygnował na parkiet zmienniczki. Roszady jednak nie pomogły, Chemik przegrał do 22.

W kolejnej odsłonie policzanki wysoko przegrywały, jednak wtedy impuls do gry dała Aleksandra Jagieło. Kapitan Chemika skończyła kilka trudnych piłek, następnie dołożyła trudną zagrywkę. Policzanki doprowadziły do końcówki na przewagi, którą zwyciężyły po ataku Katarzyny Zaroślińskiej.

Dziękujemy wszystkim kibicom za cały wspólny sezon z Chemikiem Police, mistrzem Polski sezonu 2016/17!

Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:19,25:20,22:25,26:24)

Chemik: Jagieło, Werblińska, Zaroślińska, Wołosz, Bednarek-Kasza, Veljković, Zenik (l.), Krzos (l.k, Blagojević, Gajgał-Anioł, Smarzek.

MVP: Aleksandra Jagieło
�r�d�o: Chemik Police

relacjďż˝ dodaďż˝: Kawaler