Pechowa porażka Piasta
Trzy bramki obejrzała dzisiaj na Twardowskiego niewielka (ok 400 osobowa) grupka kibiców, która w ten deszczowy wieczór wybrała się na szczeciński stadion, by zobaczyć w akcji jedenastki Pogoni i Piasta Choszczno. Mecz nie zachwycił, chociaż końcówka drugiej połowy wzbudziła wiele emocji. Podopieczni Jacka Świerszcza byli o krok od sprawienia sporej sensacji, jaką niewątpliwie byłaby strata punktów przez Pogoń. Portowcy jednak nie dali za wygraną i w niemal ostatniej minucie spotkania pozbawili złudzeń przyjezdnych, zdobywając gola na 2:1...

Początek spotkania należał jednak bez wątpienia do Piasta Choszczno. W 1 minucie Szymulski próbował zaskoczyć Wójcika, jednak jego strzał nie był zbyt groźny. Jakiś czas później szczęścia próbował Szczęsny, również bez powodzenia. Dominacja gości trwała do 20 minuty, z czasem do głosu zaczęli dochodzić Portowcy, którzy nie dali się już tak często łapać na spalonym iz coraz większą częstotliwością przedzierali się w pole karne przyjezdnych. Nie było to jednak to, czego oczekiwali kibice, składne akcje można było policzyć na palcach jednej reki. W 26 minucie wychodzącego na pozycję Kowala fauluje Młynarczyk, jednak rzut wolny kończy się faulem Żaczka na bramkarzu Piasta. Chwilę później futbolówka z podania Chifona ponownie trafia do Kowala, jednak jego strzał głową okazuje się zbyt lekki, aby sprawić kłopot Galińskiemu. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy brak porozumienia między Wójcikiem a obrońcami powoduje, że pod bramką gospodarzy robi się bardzo niebezpiecznie. Dariusz Szymulski posyła jednak piłkę obok pustej bramki...

Co usłyszeli w szatni granatowo - bordowi, nie wiemy. To jednak widocznie na nich podziałało, bowiem już w 46 minucie mogliśmy obejrzeć w końcu pierwszego gola dla Pogoni w meczu z Piastem. W zamieszaniu podbramkowym Galiński wybija piłkę przed siebie, dopada do niej Kowal i podobnie jak w ubiegłą sobotę wpisuje się na listę strzelców. To był jednak koniec ożywienia na boisku. Na kolejne emocje musieliśmy zaczekać do 70 minuty. - Oni jeszcze wierzą w to, że mogą to wygrać - komentował wydarzenia na boisku jeden z kibiców. I niewiele się pomylił, chwile później po raz pierwszy w tej rundzie mogliśmy zobaczyć jak golkiper gospodarzy wyjmuje piłkę z siatki. Ambicja gości opłaciła się, wprowadzony po przerwie Koudou Doukrou przedarł się w okolice linii końcowej boiska, odegrał do wbiegającego w pole karne Grzegorza Wawreńczuka a temu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do siatki obok interweniującego Wójcika. Na Twardowskiego powiało sensacją....Podopieczni Mariusza Kurasa nie zamierzali jednak zadowolić się remisem i atakowali. Goście natomiast zamiast stawić czoła faworyzowanemu rywalowi niepotrzebnie zaczęli się przewracać i grać na czas. Takie podejście musiało się zemścić. W 89 minucie Chifon wykorzystuje błąd obrony, podaje do Przewoźniaka a ten posyła futbolówkę do pustej bramki. Olbrzymi szał radości w ekipie gospodarzy i pretensje do arbitra ze strony gości, że nie przerwał gry w momencie, kiedy jeden z ich zawodników leżał na murawie.

Pogoń szczecin - Piast Choszczno 2:1 (0:0)

Bramki:

46' Kowal

70' Wawreńczuk (Piast)

89' Przewoźniak

Żółte kartki: Chifon (53'), Przewoźniak (47') - obaj Pogoń; Młynarczyk (90')

Sędziował: Woś oraz Strabel i Zbaracki jako asystenci

Składy:

Pogoń Szczecin: Wójcik - Kosakowski, Skrzypek, Walburg (83' Ropiejko), Kargol, Biliński, Parzy, Chifon, Żaczek, Niedźwiedzki, Kowal

Piast Choszczno: Galiński - Klęczar, Rynkiewicz, Młynarczyk, Dukindorf, Szczęsny (59' Szczepański), Szmulski (69' Rzepecki), Miśta, Ostaszewski (90' Szczepański), Wawreńczuk, Kiernicki (46' Doukrou)

widzów: ok. 500
Mecz odbył się na Stadionie im.Floriana Krygiera w Szczecinie. Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych mecz został przełożony z 09.04.
bramki:
0:1 - 47' - Kowal
1:1 - 70' - Wawreńczuk
1:2 - 89' - Przewoźniak'
Pogoń: Wójcik - Kosakowski Skrzypek Walburg (83' Ropiejko) Kargol - Biliński Parzy (62' Jarymowicz) Chi-fon Żaczek (46' Rydzak) - Niedźwiedzki (46' Przewoźniak) Kowal

Piast: Galiński - Klęczard, Rynkiewicz, Młynarczyk Dukindorf - Szczęsny (59' Szczepański), Szmulski (70' Rzepecki), Miśta, Ostraszewski (90' Szczupakiewicz) - Wawreńczuk, Kiernicki, (46' Koudou Doukrou)

żółte kartki: Chi-fon, Przewoźniak (Pogoń) - Młynarczyk (Piast) sędzia: Michał Woś

Dane pomogli uzupełnić: Ozi, Kawaler, KochamDebno, royal447 - dziękujemy