Pierwsza wygrana Świtu w rundzie wiosennej
31.05.2008 r.o godz. 16.00 na boisku w Barnimiu Świt podejmował drużynę Korony Raduń. Przy słonecznej upalnej pogodzie (temperatura płyty boiska dochodziła do 40 stopni) zawodnicy Świtu stanęli na wysokości zadania i pokonali gości 7:2 do przerwy 2:1. Należy zaznaczyć, że był to pierwszy wygrany mecz Świtu w rundzie wiosennej 2008 r. Tradycyjnie drużyna Świtu przystąpiła do gry z 7 juniorami, ale wpuszczanie do gry w poprzednich meczach odniosło skutek i młodzi zawodnicy zaczęli już grać dojrzałą piłkę wykonując skrupulatnie założenia trenera. W meczu tym należy wyróżnić 16 letniego juniora Salkiewicza Karola, który na co dzień jest bramkarzem juniorów. Salkiewicz grając w pomocy ( w 46 min. zmienił Morcinka Emila) już w 47 min. strzelił bramkę (3:1), a w 56 min. podwyższył wynik na 4:1. Niestety drużyna gości nie dostosowała się do gry przeciwnika ( szczególnie po przerwie ) stąd tak wysoki wynik na zakończenie spotkania.

relacjďż˝ dodaďż˝: jurgol