Wysoka wygrana sianowianek
Bardzo dobrze spisały się piłkarki sianowskiej Victorii SP2, które grając na wyjeździe z rezerwami Błękitnych Stargard pokonały je 12:0. Zespół sianowski od początku ustawiony był na atak. Grał system 3 4 3 czyli trójką w obronie, czwórką w pomocy i trójką w ataku. Niestety początek w wykonaniu sianowianek nie był najlepszy. Zmarnowały one w pierwszych sześciu minutach aż pięć świetnych do strzelenia bramek sytuacji. Dopiero w 11 minucie po wykopie sianowskiej bramkarki Alicji Wojciechowskiej pierwszą bramkę strzela Malwina Grzelak. W 26 minucie po ładnym podaniu Wiktorii Mąki drugą bramkę uzyskuje ponownie Malwina Grzelak.
W 27 minucie jest już 3:0 dla Victorii SP 2 po bardzo ładnej akcji i golu Malwiny Grzelak. W 36 minucie ładnym plasowanym strzałem w długi róg z 20 metrów popisuje się Wiktoria Kaszyńska i 4:0 dla Victorii SP2. W 38 minucie na 5:0 podwyższa Malwina Grzelak ponownie po wykopie sianowskiej bramkarki.

Druga połowa to zmiana ustawienia zespołu sianowskiego, które teraz gra 4 4 2 i i od razu daje to lepszy rezultat. W 42 minucie po podaniu Malwiny Grzelak szóstą bramkę strzela Wiktoria Robakowska. W 65 minucie Malwina Grzelak wyprowadza w błąd całą obronę stargardzianek i 0:7 dla Sianowa. W 67 minucie daje o sobie znać Wiktoria Robakowska i 0:8 dla Victorii SP2. W 70 minucie Wiktoria Kaszyńska kiwa kilka
przeciwniczek i podwyższa na 0:9. Sianowianki nadal atakują i w 73 minucie po strzale z ostrego kąta dziesiątą bramkę zdobywa Malwina Grzelak. W 76 minucie znów Malwina Grzelak, która zdobywa swoją siódmą bramkę i sianowianki prowadzą 11:0. Minutę później czyli w 77 minucie na 12:0 dla Victorii SP2 podwyższa Wiktoria Robakowska i takim rezultatem kończy się to spotkanie.

Pomimo wysokiego wyniku sianowianki nie grzeszyły skutecznością. Nie wykorzystały kilku bardzo dobrych okazji. Zespół ze Stargardu miał tylko jedną świetną okazję ale w sytuacji sam na sam z napastniczką Błękitnych przy stanie 0:0 doskonale spisała się Alicja Wojciechowska nie dopuszczając do straty bramki. Alicja miała też dwie asysty przy bramkach Malwiny Grzelak. Zespól sianowski zagrał bardzo dobry mecz szczególnie w drugiej połowie a kluczem do zwycięstwa były jej szybkie napastniczki, z którymi nie radziły sobie obrończynie Stargardu. Fajnie, że oprócz Malwiny Grzelak bramki strzelały też inne zawodniczki: Wiktoria Robakowska i Wiktoria Kaszyńska. Szkoda tylko, że bramki nie strzeliła obchodząca tego dnia urodziny bardzo dobrze grająca Wiktoria Mąka.

SKŁAD VICTORII SP 2 SIANÓW:
Alicja Wojciechowska (41 Dagmara Petrus), Karolina Bryda, Wiktoria Mąka ,Klaudia Dziubak (41 Wiktoria Ostróżka), Oktawia Kaszewska (od 41 minuty weszła na bramkę ),Wiktoria Kaszyńska, Marta Haczykowska (61 Klaudia Rogowicz), Karolina Kawałek, Malwina Grzelak, Katarzyna Pietras.

Specjalne słowa uznania skierować trzeba dla trenerki ze Stargardu Darii Sokołowskiej, która zgodziła się na przełożenie terminu meczu z niedzieli na piątek. W niedzielę sianowanki byłyby osłabione brakiem sześciu zawodniczek. To jest prawdziwe fair play.
Następny mecz sianowianki rozegrają u siebie w sobotę 20 maja 2017 o godz. 12.00 z