Bramka Matysiaka daje zwycięstwo
autor: EBP Pogoń Szczecin/Wiola Juniorzy młodsi Pogoni Szczecin pokonali 1:0 Wdę Świecie po trafieniu Jakuba Matysiaka.

Szczecinianie bramkę zdobyli w 20. minucie, Jakub Matysiak (na zdjęciu) wykorzystał dośrodkowanie i posłał piłkę obok golkipera Wdy. Zespół Łęczyńskiego mógł prowadzić wcześniej, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Boniecki. Pierwsza część piątkowego spotkania przebiegała pod dyktando granatowo-bordowych.
W drugiej połowie meczu goście próbowali odrabiać straty. Oskar Piernicki interweniował po strzałach z dystansu gości. Pogoń mogła prowadzić 2:0, ale strzał Sadowskiego zatrzymał się na bramkarzu ze Świecia. Swoje okazje mieli także Boniecki i Frygier. Ostatecznie Jakub Matysiak swoim golem zapewnił gospodarzom trzy punkty.

Tomasz Pachecki, trener Wdy Świecie: - Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Pogoni Szczecin, co udokumentowali bramką. Powiem, że mogli strzelić więcej, ale mieliśmy trochę szczęścia. Po przerwie zagraliśmy odważniej i to się udało. Kilka sytuacji mieliśmy. Pogoń miała bardziej klarowne szanse, ale wynik się nie zmienił i czekamy na rewanż w Świeciu.

Piotr Łęczyński, trener Pogoni Szczecin: - Cieszymy się ze zdobyczy punktowej, bo nie było to łatwe spotkanie - jak mogło się wydawać. W pierwszych meczach, mimo naszej dobrej gry, nie udawało nam się zdobywać punktów. Tym razem było odwrotnie. Szczególnie druga połowa nie była zbyt udana. Byliśmy lepsi. Zadowoleni jesteśmy z gry w pierwszej połowie, bo później wkradło się dużo nerwowości po niewykorzystanych sytuacjach. To nie jest dobre, ale jest nauką dla chłopaków, żeby grać cierpliwie, bo w piłkę grać umieją.

1:0 - Jakub Matysiak - 20′

Pogoń Szczecin: Oskar Piernicki - Daniel Rotengruber (76′ Aleks Hendryk), Jakub Matysiak, Hubert Sadowski, Kacper Michalski - Danian Pavlas (52 Oskar Furst), Mateusz Duchowski, Dominik Grochowski, Bartosz Bielak (50 Patryk Miklas),Bartosz Boniecki (73 Adrian Kołat) - Oskar Frygier.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl

Liga Makroregionalna JM gr. B (2016/2017)