Pierwsza wygrana w Lidze Makroregionalnej
autor: EBP Pogoń Szczecin/WiolaJuniorzy młodsi Pogoni Szczecin pokonali Wartę Poznań 3:1 po trafieniach Dominika Grochowskiego, Daniana Pavlasa i Adriana Benedyczaka.

Zespół Warty objął prowadzenie już w 3. minucie, Piernicki skapitulował po strzale Filipa Fiborka zza pola karnego. Szczecinianie dążyli do wyrównania. Swoje sytuacje mieli Frygier i Benedyczak, ale brakło im skuteczności. Bliski szczęścia był Grochowski, ale futbolówka trafiła w słupek. - W przerwie chłopaki wiedzieli, że grają dobrze - powiedział dla pogonszczecin.pl trener Piotr Łęczyński. - Mówiłem im, żeby grali cierpliwie i konsekwentnie. Najważniejsze, co musieliśmy zrobić, to mieć chłodne głowy.
Portowcy do remisu doprowadzili w 56. minucie, rzut karny podyktowany po faulu na Pavlasie na bramkę zamienił Dominik Grochowski W 64. minucie szczecinianie wyszli na prowadzenie a bramkarz Warty wyjmował piłkę z siatki po trafieniu Daniana Pavlasa (na zdjęciu). Który wykorzystał sytuację sam na sam. Wynik meczu dla gospodarzy ustalił Adrian Benedyczak, który uderzał zza pola karnego. - Cieszymy się i mamy nadzieję, że szczęście zostanie z nami na dłużej - mówił Łęczyński. - W końcówce kontrolowaliśmy spotkanie. Wszyscy jesteśmy zadowoleni.

0:1 - Filip Fiborek - 3'
1:1 - Dominik Grochowski (k.) - 56'
2:1 - Danian Pavlas - 64'
3:1 - Adrian Benedyczak - 76'

Pogoń Szczecin: Oskar Piernicki - Daniel Rotengruber (76' Adrian Kołat), Hubert Sadowski, Kacper Michalski, Jakub Matysiak - Patryk Miklas (52' Bartosz Bielak), Mateusz Duchowski, Dominik Grochowski, Oskar Frygier (63' Aleks Hendryk), Danian Pavlas - Adrian Benedyczak.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl

Liga Makroregionalna JM gr. B (2016/2017)