Mistrz ligi. Czas na Mistrzostwo Polski
autor: EBP Pogoń Szczecin Juniorzy starsi Dumy Pomorza pokonali Arkę Gdynia 3:0 i przy porażce Lecha Poznań zostali mistrzami sezonu zasadniczego w Centralnej Lidze Juniorów Starszych.

Portowcy od początku spotkania ruszyli do ataków. Pierwsze dziesięć minut to celne strzały na bramkę Arkowców. Pruszyńskiego próbowali pokonać Gracjan Kuśmierek i Stanisław Wawrzynowicz, ale góra był golkiper z Gdyni. W 20. minucie szczecinianie mieli doskonałą szanse, żeby prowadzić. Kuśmierek dograł futbolówkę do Bonieckiego, a ten niestety przeniósł ją nad poprzeczką. W 23. minucie Aron Stasiak (na zdjęciu) uderzył zza szesnastki i granatowo-bordowi prowadzili 1:0.
W 47. minucie Aron Stasiak ponownie wpisał się na listę strzelców, a asystował mu Żurawski. Stasiak mógł mieć trzy trafienia, ale dwa razy trafił piłką w poprzeczkę.

Wynik meczu ustalił Maciej Żurawski w 78. minucie, który odebrał piłkę przed polem karnym i pokonał Pruszyńskiego. Szczecinianie mogli prowadzić wyżej, na listę strzelców mógł wpisać się Górzyński i Pach, ale górą w tych pojedynkach był bramkarz Arki. Dzięki wygranej nad Arką i jednoczesną porażką Lechą w Gdańsku zespół Crettiego zapewnił sobie mistrzostwo sezonu zasadniczego. W następnej kolejce juniorzy starsi Dumy Pomorza zagrają z Lechem Poznań na wyjeździe. W walce o złoty medal mistrzostw Polski w ćwierćfinale granatowo-bordowych czeka pojedynek z Legią Warszawa bądź UKS SMS-em Łódź.

1:0 - Aron Stasiak- 23'
2:0 - Aron Stasiak - 47'
3:0 - Maciej Żurawski - 78'

Pogoń Szczecin: Mikołaj Brylewski - Fabian Pach, Jędrzej Kujawa, Sebastian Nagel, Szymon Waleński - Gracjan Kuśmierek (61' Michał Sacharuk), Maciej Żurawski, Stanisław Wawrzynowicz, Błażej Starzycki, Bartosz Boniecki (79' Danian Pavlas) - Aron Stasiak (75' Michał Górzyński).
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl

Centralna Liga Jun. Starszych - gr. zach (2016/2017)