Dziesięć bramek w meczu z Miedziowymi
autor: EBP Pogoń SzczecinJuniorzy starsi Pogoni Szczecin rozgromili 7:3 Zagłębie Lubin w sobotnim meczu Centralnej Ligi Juniorów.

Szczecinianie od początku meczu ruszyli do ataków. Trzy razy bramkarza Miedziowych sprawdzał Aron Stasiak. W 5. minucie interwencja Jakuba Rzeszuty uratowała lubinian od straty gola. W 26. minucie Portowcy objęli prowadzenie dzięki trafieniu Macieja Żurawskiego (na zdjęciu). Zawodnik ten podwyższył prowadzenie granatowo-bordowych na minutę przed końcem pierwszej połowy. Wykorzystał on dośrodkowanie z rzutu rożnego i skierował futbolówkę do siatki rywali.
W drugiej połowie spotkanie o końcowym rezultacie zadecydowało 8. minut. Wtedy to Portowcy zdobyli trzy bramki, najpierw do bramki piłkę skierował Aron Stasiak, następnie trafienie samobójcze zaliczył Łukasz Szukiełowicz, a na 5:0 podwyższył Adrian Benedyczak. Goście zdobyli kontaktowego gola, a Kusztan skapitulował po strzale Krzysztofa Staśkiewicza. Szczecinianie zdobyli szósta bramkę, a Rzeszuta wyjmował piłkę z bramki szósty raz za sprawą Gracjana Kuśmierka. Miedziowi dopisali dwie bramki na swoje konto dzięki Olafowi Nowakowi. Wynik w 85. minucie ustalił Damian Pawłowski, który wykorzystał rzut wolny. Dzięki wygranej nad Zagłębiem Pogoń nad Arką Gdynia zajmującą 3. miejsce w tabeli mają przewag 11 oczek. W następnej kolejce zespół Crettiego zagra w Gdańsku z Lechią.

Trener Paweł Cretti o meczu z Zagłębiem Lubin: - Zadanie wykonane - zdobyliśmy w przekonujący sposób trzy punkty. To nas cieszy, bo graliśmy w nowym ustawieniu. Jędrek Kujawa wystąpił na stoperze, a Maciek Żurawski rozpoczął od pierwszej minuty. W 80% jestem zadowolony, choć mam niedosyt. Chciałbym, aby chłopcy nie gubili konsekwencji przy wysokim wyniku. Nie pierwszy raz zdarza się, że rywale są w agonii i nagle dostają tlenu. Potem podnoszą się z kolan i zaczynają grać. Powinniśmy być konsekwentni, choć z jednej strony ich rozumiem. Są młodzi, poczuli luz i chcieli się bawić. Jednak ona polega na tym, żeby grać ze sobą, a nie dla siebie. Każdy chciał zdobyć bramkę i dryblować, choć my - trenerzy doskonale wiemy, że są dobrze wyszkoleni technicznie. W piłce seniorskiej nie będzie na to miejsca. Chłopaki muszą być skoncentrowani od początku do końca.

1:0 - Maciej Żurawski - 26'
2:0 - Maciej Żurawski - 44'
3:0 - Aron Stasiak - 47'
4:0 - Łukasz Szukiełowicz (sam.) - 53'
5:0 - Adrian Benedyczak - 55'
5:1 - Krzysztof Staśkiewicz - 60'
6:1 - Gracjan Kuśmierek - 72'
6:2 - Olaf Nowak (k.) - 74'