Mimo osłabień pewna wygrana
autor: Ariel SzydłowskiWe wczorajszym meczu 28 kolejki V ligi piłkarze Chemika Police wygrali na wyjeździe z Wybrzeżem Rewalskim Rewal 1:5. Policzanie do Niechorza gdzie na co dzień gra zespół Wybrzeża pojechał w mocno okrojonym składzie. Z powodu kontuzji w meczu nie mogli zagrać Karol Ława, Bartosz Ława, Michał Maśniak, Marcin RudnikKrystian Ziółkowski, do tego za kartki pauzował Emil Andrzejewski.
Mimo takich problemów kadrowych Chemicy od pierwszej minuty pokazali, że mimo absencji paru zawodników będą chcieli wyjechać z Niechorza z kompletem punktów. Pierwszą okazję żółtozieloni mieli już w 7 minucie. Po faulu na Vovchence metr przed polem karnym, sam poszkodowany próbował strzału z rzutu wolnego. Niestety piłka powędrowała ponad bramką Michała Salomona. Z minuty na minutę rosła przewaga naszej drużyny ale na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do 28 minuty, gdy kapitalne dogranie wzdłuż linii Skrętnego wykorzystał Vovchenko. W 38 minucie było już 0:2 dla naszej ekipy, tym razem bramkę zdobył Skrętny a dogrywającym był Kapelusz. Drugie 45 minut mogło rozpocząć się idealnie dla Chemików. Zaledwie minutę po wznowieniu przed szansą stanął Adrian Skrętny. Niestety Adrian w sytuacji sam na sam źle przymierzył i jego strzał przeleciał obok słupka bramki Wybrzeża. W 57 minucie meczu było już 0:3 dla Chemika a strzelcem bramki był Szymon Kapelusz, który wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na sobie. Po bramce na 0:3 w grę Chemika wkradło się rozluźnienie co wykorzystali gospodarze zdobywając bramkę na 1:3. Strata bramki na nowo ocuciła grę Chemika. Nasi zawodnicy ruszyli do kolejnych ataków czego efektem były dwie kolejne bramki. Najpierw niezdecydowanie bramkarza gospodarzy wykorzystał młody Bartek Białek i zdobył bramkę na 1:4 a już w doliczonym czasie gry po zagraniu ręką w polu karnym swoją drugą bramkę zdobył Kapelusz i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:5. W następnej kolejce piłkarze Chemika zmierzą się na własnym boisku z ostatnim zespołem ligi drużyną Czarnych Lubanowo.

Chemik: Gajdemski - Szewczykowski, Szałek, Janicki, Hajdukiewicz, Lewandowski(65' Białek), Klimkowicz(86' Maziarz), Protasenko, Skrętny, Kapelusz, Vovchenko

Rewal: Salomon - Guster, Żoła, Lisowski, Pankiewicz, Domoń(46' Szczupaczyński), Girczyc, Kocieniewski, Kujawski, Bogusz(65' Andrzejewski), Pietrzak

0:1 - 28 min Mykyta Vovchenko
0:2 - 38 min Adrian Skrętny
0:3 - 57 min Szymon Kapelusz
1:3 - 75 min Kamil Kocieniewski
1:4 - 83 min Bartosz Białek
1:5 - 90+1 min Szymon Kapelusz