Pierwszy sparing Błękitnych
autor: tasiaW pierwszym tegorocznym sparingu Błękitni Stargard pokonali przed własną publicznością czwartoligowy Jeziorak Szczecin 8:0. Do przerwy gospodarze prowadzili po bramce testowanego ukraińskiego pomocnika Ołeksandra Tołstiaka prowadzili 1:0. Po zmianie stron worek z bramkami otworzył Sebastian Inczewski a w kolejnych minutach na listę strzelców wpisywali się trzykrotnie Wojciech Fadecki, dwukrotnie Paweł Lisowski i Arkadiusz Jasitczak.
W drugiej połowie w barwach stargardzian zagrał młodzieżowiec Robert Brzęczek, który w dniu dzisiejszym (14.01) podpisał półroczny kontrakt z zachodniopomorskim klubem.

Błękitni Stargard - Jeziorak Szczecin 8:0 (1:0)
miejsce: Stargard, ul. Ceglana
bramki: Ołeksandr Tołstiak 25', Sebastian Inczewski 62', Wojciech Fadecki 68', 69', 77', Paweł Lisowski 71', 74', Arkadiusz Jasitczak 79' (Błękitni)

Błękitni Stargard:
(I połowa) Marek Ufnal - Grzegorz Szymusik, Maciej Liśkiewicz, Ołeksandr Tołstiak, Grzegorz Rogala - Maciej Więcek, Filip Karmański (34' Bartosz Babicki), Ołeksandr Sestrenśkyj, Michał Magnuski, Mateusz Czapłygin - Przemysław Brzeziański.

(II połowa) Przemysław Wróbel - Piotr Wojtasiak, Arkadiusz Jasitczak, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski - Wojciech Fadecki (80' Bartosz Babicki), Paweł Lisowski, Bartosz Flis, Robert Brzęczek, Bartłomiej Zdunek - Sebastian Inczewski.

W 34. minucie meczu po zderzeniu z Filipem Karmańskim bardzo groźnej kontuzji nabawił się zawodnik gości. Jak się okazało doznał złamania piszczela i z boiska musiała go zabrać karetka pogotowia. Zawodnik Błękitnych doznał mocnego stłuczenia mięśnia. Z tego powodu będzie zmuszony odpocząć od treningów przez najbliższe dwa tygodnie.

W sparingu nie zagrali Patryk Baranowski (lekki uraz kolana), Radosław Wiśniewski (kontuzja) oraz Kacper Pluta i Karol Orłowski. Debiut zaliczył młody zawodnik Akademii Błękitnych Bartosz Babicki
ďż˝rďż˝dďż˝o: blekitni.stargard.pl /własne

relacjďż˝ dodaďż˝: Tauri