Pierwszy Bukołaz za nami
autor: bukolaz.plDziewięćdziesięciu siedmiu zawodników ukończyło główny bieg na 21 kilometrów podczas organizowanej po raz pierwszy imprezy biegowej Bukołaz w Puszczy Bukowej w Podjuchach. Bukołaz to seria biegów górskich i trialowych dla dorosłych i dla dzieci. Zwycięzcą tego trudnego biegu, wiodącego po urokliwych zakątkach Puszczy Bukowej został Bartosz Drobczyński, który pokonał trasę w czasie 01:29:39.70. Wśród pań triumfowała Katarzyna Otoka - 01:51:28.85.
Trudne warunki atmosferyczne, padający deszcz mocno utrudniły rywalizującym zawodnikom i tak już ciężką trasę. Błoto na zejściach a za chwilę stromy podbieg w górę sprawiały wiele problemów uczestnikom, tego krótszego, jak i dłuższego dystansu. Bieg miał również wymiar historyczny. Dodatkowo miarą dystansu i datą upamiętniający dumny okres państwowości II Rzeczypospolitej Polskiej - okres 21 lat Niepodległości (11 listopada 1918 - 6 października 1939).

Rywalizację na sześć kilometrów wygrał Piotr Kuchta - 00:24:11.95 a wśród pań Klaudia Maślanka z Gryfina - 00:28:53.70.

Imprezie towarzyszył piknik a nagrody wręczała Stanisława Kociełowicz, honorowym prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Szczecin, działającą w Stowarzyszeniu Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, gdzie jest wiceprezesem.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Daniela Reszke.
�r�d�o: wlasne/bukolaz.pl/ foto: Daniel Reszke

Bukołaz - bieg trialowy
data: 22-10-2016
miejsce: Puszcza Bukowa

Scenariusz wydarzenia zakłada organizację kilku biegów o charakterystyce górskiej i przełajowej w unikalnym kompleksie leśnym PUSZCZY BUKOWEJ. Przygotowany poziom wymagań dostosowany został do wieku i stopnia wytrenowania uczestników.

BUKOŁAZ KIDS to impreza biegowa dla najmłodszych. BUKOŁAZ 6K INTRO to rekreacyjny bieg dla dorosłych upamiętniający sześć lat istnienia Polskiego Państwa Podziemnego. Wreszcie sprawdzian najcięższy BUKOŁAZ 21K EXTREMUM – półmaraton upamiętniający dumny okres 21 lat niepodległości i państwowości II RP.

Zmaganiom sportowym będą towarzyszyły działania w obszarze edukacji historycznej i przyrodniczej. W tym dniu zorganizujemy dla Was piknik ekologiczno-przyrodniczy BUKOLANDIA. Przede wszystkim jednak zaprosimy Was w najdalsze ostępy leśne. W miejsca gdzie bardzo trudno spotkać drugiego człowieka. W miejsca do których trzeba będzie dobiec. Wydarzenie sportowe BUKOŁAZ organizuje Stowarzyszenie Kultury Fizycznej BIOMASZYNA, którego dewizą jest „SPORT DLA WSZYSTKICH”.