Niespodzianka w Stargardzie, Błękitne grają dalej
autor: kalosz80Niespodzianką zakończył się finał Pucharu Polski ZZPN kobiet. Faworyzowana, ekstraligowa Olimpia Szczecin uległa 1:2 Błękitnym Stargard. I choć początek meczu wskazywał na to, że to podopieczne Natalii Niewolnej wyjdą z tej batalii zwycięsko, stało się inaczej.
Szczecinianki dzięki trafieniu Magdaleny Lachman na prowadzenie wyszły już w drugiej minucie spotkania...
Kolejnych goli, które byłby potwierdzeniem optycznej przewagi olimpijki nie zdołały strzelić. Co gorsze, jeszcze w pierwszej połowie nadziały się na skuteczną kontrę stargardzianek, które doprowadziły do wyrównania za sprawą Weroniki Szuby.

Druga część meczu rozpoczęła się od ataków olimpijek, a ich sprzymierzeńcem był silnie wiejący wiatr. Niestety, chwila nieuwagi w obronie została ponownie wykorzystana przez gospodynie, które wywalczyły rzut karny, zamieniony na bramkę przez Martę Krakowską. Kolejne minuty meczu to ciągłe, nieskuteczne ataki szczecinianek, napotykające na dobrze zorganizowaną i skuteczną obronę piłkarek Błękitnych. Mimo wielu podbramkowych akcji, nie udało się Olimpii wypracować żadnej stuprocentowej sytuacji do zdobycia bramki. Stargardzianki cofnięte do głębokiej obrony, sporadycznie wyprowadzały szybkie kontry, które mogły zagrozić bramce strzeżonej przez Beatę Niesterowicz. Taki obraz gry utrzymał się do ostatniego gwizdka sędzi, dzięki czemu ze zwycięstwa, awansu i nagród mogły cieszyć się piłkarki ze Stargardu. Ich kolejnym przeciwnikiem w Pucharze Polski w 1/16 finału będzie drużyna Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk.

KP Błękitni Stargard - Kobiety - Olimpia Szczecin 2-1 (1-1)

Błękitni: Rybacka - Huzarevich, Struszczyk, Tarnowska, Krus, Smurzyńska, Krakowska, Szuba, Grosicka (90` Wach), Motas, Siwek (63` Waszkiewicz).

Olimpia: Niesterowicz - Preś, Szwed, Michalczyk, Lachman,Fil, Łuczak (46` Trzcińska), Witczak (67` Janik), Sudyk (46` Bińkowska), Niewolna, Szymaszek.

2-1 - 49' - Krakowska (rzut karny)

Olimpia: Niesterowicz - Preś, Szwed, Michalczyk, Lachman, Fil, Łuczak (46` Trzcińska), Witczak (67` Janik), Sudyk (46` Bińkowska), Niewolna, Szymaszek.

Żółta kartka - Magdalena Szwed 68' (Olimpia) sędzia: Natalia Ryniewicz jako główna oraz Karolina Kasprzak oraz Joanna Pondo jako asystentki.

Dane pomógł uzupełnić: kalosz80 - dziękujemy