Wilki zatruły się Siarką [wideo]
autor: Adam Pilarczyk- Musimy przeprosić kibiców, bo to dzisiaj (30.11) zagraliśmy jest poniżej poziomu, który na co dzień prezentujemy - takimi słowami swój wywiad z klubową telewizją zaczął kapitan King Wilków Morskich Szczecin po meczu z ostatnią drużyną Polskiej Ligi Koszykówki. Maciej Majcherek miał za co przepraszać bowiem jego koledzy z zespołu w ciągu ostatnich sześciu minut zdobyli zaledwie dwa punkty i zasłużenie przegrali 76:84 z Siarką Tarnobrzeg.
Goście odnieśli swoją pierwszą wygraną w sezonie, natomiast szczecinianie zawiedli swoich kibiców i po raz pierwszy legitymują się ujemnym bilansem zwycięstw do porażek.

- Siarka rozegrała dobry mecz, ale my zagraliśmy fatalnie. Pozwalaliśmy im na łatwe zdobywanie punktów. Nie graliśmy swojego, nie biegaliśmy, nie walczyliśmy. Nie było w nas energii. Nie ma co zwalać na brak rytmu meczowego. Trenowaliśmy i powinniśmy wygrać spotkanie. - dodał zawodnik Wilków.

Gospodarze wrócili na parkiety po dwunastu dniach przerwy. Tak jak opisuje to kapitan zespołu nie powinno być to wymówką. Szczecinianie chyba za bardzo zlekceważyli przeciwnika. Widać to było już w pierwszej kwarcie, którą mimo dobrego początku Russella Robinsona, gospodarze przegrali 17:24. Głównym katem Wilków w tym fragmencie gry był Alexa Welsh a później Krzysztof Jakóbczyk.
Drugi z graczy odmienił losy spotkania w końcówce meczu. Rzutami za trzy wyrównał a potem wyprowadził gości na prowadzenie a potem z Welshem i Knowlesem skutecznie wykonywał rzuty wolne.

Na nic nie zadało się prowadzenie do przerwy i dziesięciopunktowa przewaga po zmianie stron. Gdy w kluczowym momencie meczu trafia się tylko dwa oczka to zasłużenie przegrywa się z ostatnią drużyną ligi.

King Wilki Morskie Szczecin - Siarka Tarnobrzeg 76:84 (17:24, 29:18, 16:18, 14:24)

Wilki Morskie: Paweł Kikowski 14, Taylor Brown 11, Russell Robinson 11 (7 as., 4 str.), Craig Sword 10, Zach Robbins 10 (7 zb.), Maciej Majcherek 5, Norbert Kulon 5, Michał Nowakowski 4 (5 zb.), Marcin Dutkiewicz 4, Szymon Łukasiak 2, Jakub Garbacz 0

Siarka: Krzysztof Jakóbczyk 21 (4/6x3), Alex Welsch 17 (7 zb.) Zane Knowels 16 (7 zb.), Brandon Brown 12 (7 as.), Marcin Malczyk 8 (4 str.), Tomasz Wojdyła 7 (9 zb.), Travis Releford 3
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / KingWilkiTV

relacjďż˝ dodaďż˝: Kawaler