Zero-Czwórka remisuje z Czerwonymi Smokami
Pogoń 04 Szczecin zremisowała 2:2 w rozegranym w niedzielę spotkaniu Ekstraklasy Futsalu z Red Dragons Pniewy.

Portowcy przed tym meczem mieli na swoim koncie dwa noworoczne zwycięstwa, a oba zespoły dzielił tylko jeden punkt. W pierwszej minucie dwukrotnie na bramkę Koszmidera uderzał grający trener gości, Łukasz Frajtag. W 6. minucie szczecinianie objęli prowadzenie, Jakubiak dograł do Artura Jurczaka, a ten zdobył swoją trzynastą bramkę w lidze w bieżącym sezonie.
180. sekund później na bramkę gospodarzy uderzał Michał Ozorkiewicz, ale dobrze interweniował Koszmider, który następnie obronił strzał Piotra Błaszyka. Okazję miał także Adrian Skrzypek, ale futbolówkę z bramki wybił Marek Bugański. Po pierwszej połowie prowadził zespół Łukasza Żebrowskiego.

W drugiej połowie na kolejne trafienie trzeba było czekać siedem minut, wtedy to piłkę dogrywał Gepert, a do bramki pniewian skierował ją Mateusz Jakubiak. Po chwili Czerwone Smoki zdobyły bramkę kontaktową. Gola na swoje konto zapisał Adrian Skrzypek. Przyjezdni po tym trafieniu próbowali po raz kolejny skierować piłkę do siatki. Na posterunku był Łukasz Koszmider, który bronił strzały swoich rywali. Pogoń 04 miała swoją okazję z bliska próbował trafić Jonczyk, ale górą był Foltyn.

37. minuta to wycofanie bramkarza przez Red Dragons. Przyniosło im to remis. Do końcowej syreny brakowało 15 sekund. Wtedy to Piotr Błaszyk zdobył gola dającego punkt. Po chwili granatowo-bordowi mogli wyjść na prowadzenie, ale Gepert trafił w słupek.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/futsalekstraklasa.pl

Ekstraklasa fustalu - runda zasadnicza (2016/2017)