Porażka z Piastem
autor: Artur SzeferPorażką 0:2 zakończyła Pogoń 04 rozgrywki w tym roku. Tym samym obie drużyny rozstrzygnęły walkę o trzecie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Pogoń w pierwszej połowie spotkania sprawiała wrażenie zespołu wolniejszego od gości.

W 9 minucie meczu na tablicy w Azoty Arena wyświetlał się wynik 0:1. Bramkę dla Piasta strzelił Tomasz Szczurek. Granatowo - bordowi nie odpuszczali, ale bardzo dobra dyspozycja bramkarza gości - Michała Widucha - mocno utrudniała zdobycie kontaktowej bramki.

W drugiej połowie ataki Pogoni stawały się coraz częstsze i groźniejsze. Niestety Portowcy mieli dziś pecha. Jak nie poprzeczka, to głowa bramkarza. 4 minuty przed zakończeniem spotkania Pogoń postawiła wszystko na jedną kartę i wycofała bramkarza. Zawsze taka taktyka niesie za sobą ryzyko i tym razem to Taras Tarasowycz trafił w pustą bramkę Portowców ustalając wynik na 0:2.

Organizatorzy meczu postarali się o atrakcje dla młodszych i starszych widzów. Kontrowersyjny był 'doping' dla piłkarzy przy akompaniamencie żeńskiej orkiestry dętej, szczególnie w drugiej połowie, kiedy dziewczyny grały znaną piosenkę disco polo 'Przez Twe oczy zielone'.

W przerwie meczu odbyła się licytacja koszulki Pogoni Szczecin z autografami zespołu oraz koszulki meczowej Kamila Grosickiego. Całkowity dochód z biletów przeznaczony będzie na
na wsparcie leczenie gracza Pogoni - Krystiana Rudnickiego.

Pogoń `04 Szczecin - Piast Gliwice 0:2 (0:1)
bramki: 9. Tomasz Szczurek, 39. Taras Tarasovych

sędziowie: Seweryn Dębowski, Sławomir Steczko, Marcin Paraszkiewicz, Dominik Cipiński

Pogoń '04 Szczecin: Lasik, Koszmider - Bugański, O. Solecki, Jakubiak, Czepielewski, Jonczyk, D. Solecki, Gepert, Jurczak, Kubik, Kawczak, Maćkiewicz, Cymański

Piast Gliwice: Groszak, Widuch - Mirga, Mizgajski, Szczurek, Satora, Grzywa, Krzymiński, Barański, Pautiak, Tarasovych, Piskorz, Szadurski

relacjďż˝ dodaďż˝: maggi

Ekstraklasa fustalu - runda zasadnicza (2016/2017)