Clearex zwycięża w Szczecinie
autor: Aszef Porażką 4:5 zakończył się pojedynek Pogoni 04 Szczecin z Clearexem Chorzów. Spotkanie można było oglądać w TVP Sport.

Początek meczu, to nadzieja szczecinian na wygraną. Gospodarze prowadzenie objęli już w 5. minucie, kiedy to golkipera gości pokonał Dominik Solecki. Niestety kolejne minuty to dobra gra chorzowian i ich prowadzenie. 60. sekund później był już remis 1:1, a Lasika pokonał Piotr Łopuch. W 10. minucie goście objęli prowadzenie za sprawą Tomasza Luteckiego. W 18 i 19. minucie zespół ze Śląska zdobył kolejne dwie bramki, które zapisali na swoim koncie Tomasz Golly i ponownie Lutecki. Zapewne przerwa w szatni Portowców nie należała do spokojnych.
Rozmowa zawodników z trenerem Żebrowskim podziałała. Szczecinianie zdobyli bramkę kontaktową, a golkipera Clearexu pokonał Oleksandr Shamotii. Sympatycy futsalu zebrani przed telewizorami i w hali Azoty Arena na kolejne gole czekali 14. minut. W 35. minucie bramkę dla Zero-Czwórki zdobył Artur Jurczak. Kilkadziesiąt sekund później do remisu doprowadziło trafienie Artura Jurczaka. Gospodarze powinni pójść za ciosem i wyjść na prowadzenie. Niestety ostatnie słowo należało do przyjezdnych, którzy w 37. minucie wyszli na prowadzenie dzięki golowi Mikołaja Zastawnika. Ostatecznie podopieczni Łukasza Żebrowskiego przegrali 4:5 i z dorobkiem 9 punktów zajmują 4. miejsce w ligowej tabeli. Goście mają na swoim koncie punkt mniej i uplasowali się na 8. pozycji. W następnej kolejce szczecinian czeka bardzo trudne spotkanie w Bielsko-Białej z Rekordem.

1:0 - 4'33'' - Dominik Solecki
1:1 - 5'05'' - Piotr Łopuch
1:2 - 9'10'' - Tomasz Lutecki
1:3 - 17'52'' - Tomasz Golly
1:4 - 18'39'' - Tomasz Lutecki
2:4 - 20'58'' - Oleksandr Shamotii
3:4 - 34'41'' - Artur Jurczak
4:4 - 35'25'' - Artur Jurczak
4:5 - 36'11'' - Mikołaj Zastawnik

Pogoń '04: Marek Bugański (3), Oktawian Solecki (4), Łukasz Cymański (6), Mateusz Jakubiak (9), Daniel Czepielewski (10), Adam Jonczyk (11), Dominik Solecki (12), Mateusz Gepert (17), Artur Jurczak (20), Kamil Lasik (21), Michał Kubik (23), Bartosz Kawczak (27), Oleksandr Shamotii (88), Łukasz Koszmider (90)

Clearex Chorzów: Damian Purolczak (1), Robert Gładczak (2), Tomasz Golly (4), Tomasz Lutecki (5), Mikołaj Zastawnik (6), Mariusz Seget (7), Piotr Łopuch (9), Daniel Wojtyna (10), Szymon Łuszczek (11), Paweł Pstrusiński (21), Damian Ficek (22), Kamil Kmiecik (23)