Mecz na szczycie w Koszalinie
autor: Artur Rutkowski​Podopiecznych Piotra Stasiuka w najbliższej kolejce czeka kolejny trudny mecz. Przed własną publicznością Gwardia zmierzy się z Energetykiem Gryfino, który w trwającym sezonie przegrał zaledwie dwa pojedynki. Koszalinianie ponownie muszą udowodnić, że stać ich na wywalczenie awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Pojedynek będzie próbą generalną przed starciem z Sandra Spa Pogoń Szczecin w Pucharze Polski.

W ostatnim meczu Gwardia Koszalin pokonała 29:22 Sambor Tczew. Od początku spotkania zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy w 10 minucie prowadzili już 8:3. W kolejnych minutach Gwardziści utrzymywali wywalczone prowadzenie w 20 minucie na tablicy widniał wynik 12:7. Pierwsze trzydzieści minut zakończyło się rezultatem 16:9 dla zespołu z Koszalina.

Po zmianie stron Sambor Tczew zamierzał walczyć o korzystniejszy rezultat. Początkowo koszalinianie nie potrafili się przeciwstawić. W 38 minucie przyjezdni zmniejszyli straty do pięciu bramek - 20:15. W kolejnych fragmentach przewaga Gwardii stopniała do czterech trafień w 47 minucie. Następnie zespół z Fałata 34 ponownie powiększał przewagę. Ostatecznie Gwardia zwyciężyła 29:22.

Energetyk Gryfino charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością. W pięciu ostatnich meczach rywal koszalinian zdobywa średnio ponad trzydzieści bramek na mecz. Gryfino zdołało pokonać 32:21 SMS II Gdańsk, 32:21 Cartusię Kartuzy, 29:26 Tytanani Wejherowo, a także przegrać bo bardzo dobrym meczu z liderem Orkan Ostróda 35:39. Energetyk zdecydowanie słabiej radzi sobie na wyjazdach, gdzie na cztery pojedynki doznał dwie porażki, zaś u siebie Gryfino jest nie pokonane.

Podopieczni Piotra Stasiuka w trwającym sezonie należą do czołówki drugiej ligi. O ostatnich starciach Gwardia pokonała wspomniany już Sambor 29:22, zremisowała z SMS ZPRP II Gdańsk 37:37, wygrać z Cartusią Kartuzy 22:21, Tytanami Wejherowo 25:19, a także ze Szczypiorniakiem Olsztyn 29:25.

Pojedynek Gwardii Koszalin z Energetykiem Gryfino odbędzie się 10 grudnia o godzinie 18:00.
ďż˝rďż˝dďż˝o: inf. własna

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15