Porażka Kotwicy w ostatnim meczu sezonu
autor: materiał prasowyNie udały się koszykarskiej Kotwicy ostanie zawody sezonu (2 kwietnia). Mający pewny ligowy byt kołobrzeski team, na własnym parkiecie uległ walczącemu o dziesiąte miejsce w tabeli; Zniczowi Pruszków. Pruszkowianie mocno zmotywowani możliwością awansu na miejsce dające spokojny ligowy byt, walczyli o każdą piłkę. Ich przewaga szczególnie widoczna była pod tablicami. 52 zbiórki, z czego 18 w ataku (przy 34 Kotwicy, 6 w ataku), pozwoliły na zdobycie dwudziestu punktów więcej spod kosza (20:40).
Gospodarze rozpoczęli całkiem nieźle i w szóstej minucie, po siedmiopunktowej serii, prowadzili już różnicą siedmiu „oczek”. Wydawało się, że będą oni w stanie kontrolować przebieg spotkania. Niestety, goście również odpowiedzieli serią i w dziewiątej minucie było 12:13. Później ich kolejna seria, powiększająca prowadzenie i tylko „trójka” Dawida Neumanna na pięć sekund przed małą przerwą, dawała jeszcze nadzieję na „trzymanie” wyniku. Także druga minuta drugiej odsłony, kiedy to miejscowi doprowadzili do remisu (22:22), pozwalała myśleć o walce o zwycięstwo. Okazało się jednak, że był to ostatni remis tych zawodów, a liczba wcześniejszych czterech zmian prowadzenia już się nie zmieniła. Na przerwę zespoły schodziły z dziesięciopunktową różnicą wyniku na korzyść Mazowszan (31:41).

W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie. Zdecydowanie stroną przeważającą byli przyjezdni, a już w ostatniej kwarcie, zdominowali oni plac gry bez reszty. Rzucone w tej części przez kołobrzeżan cztery punkty, są wyraźnym tego dowodem. Nadto końcowe siedem minut, to tylko Znicz i kolejna seria, tym razem trzynastu punktów bez odpowiedzi. Mecz wysoko przegrany przez Kotwicę, która w tym spotkaniu miała fatalną skuteczność (29 procent) i tylko szesnaście rzutów znalazło drogę do basketu (na 54 oddane). W kończących sezon zawodach wyróżnili się ambicją i chęcią gry; były gracz Znicza, mający w ostatnich grach wyraźną zwyżkę formy - Patryk Przyborowski i mocno walczący w obronie, ale niezapominający o działaniach ofensywnych drużyny - Dawid Neumann. W drużynie pruszkowskiej na pochwały zasłużyli M. Stopierzyński, M. Szwed i A. Kordalski.

Kotwica Kołobrzeg - Znicz Basket Pruszków 51:71 (17:19, 14:22, 16:15, 4:15)

Kotwica : P.Przyborowski 14 (1x3, 5 zb., 2 as.), D.Neumann 9 (3x3), Ł.Bodych 9 (1x3, 8 zb.), A.Suliński 5, D.Mieczkowski 4 (1x3), D.Grujić 4, P.Dzierżak 4(3 as.), P.Pawłowski 2 (5 zb.), A.Małetko 0, G.Dobriański 0, K.Rduch 0
Znicz : M.Stopierzyński 20, A.Kordalski 15 (8 as.), M.Szwed 10 (12 zb.), R.Cetnar 9, T.Madziar 5, B.Ornoch 4, M.Kierlewicz4, D.Cechniak 4

Żegnając się z pierwszoligową koszykówką sezonu 2016/2017, Kotwicy; beniaminkowi skazywanemu na pożarcie, pogratulować należy sukcesu, jakim jest niewątpliwie zajęcie w tabeli dziewiątej lokaty, dającej komfort spokojnego utrzymania się w gronie zespołów zaplecza ekstraligi. Podkreślić również trzeba, iż niewiele zabrakło do uczestniczenia kołobrzeskiego zespołu w fazie play-off. I gdyby nie szereg przeciwności losu, związanych z kilkoma kontuzjami, zapewne miałby on więcej do powiedzenia w rywalizacji o czołowe lokaty tych rozgrywek.

Wielkie brawa dla malutkich cheerleaderek urozmaicających kolejny raz przerwy meczu. Każdy ich występ zbierał głośne oklaski wszystkich obecnych w hali. Także godne wielkich pochwał są serca i postawa kołobrzeskich kibiców, wspierających ostatnią inicjatywę klubu pod nazwą „Koszykówka dla Hospicjum”. Dzięki Wam, Drodzy Kibice, do puszek wolontariuszy na rzecz kołobrzeskiego Hospicjum trafiło ponad 1800 złotych.

(17:19, 14:22, 16:15, 4:15) dodaj video
Kotwica: Przyborowski 14 (5 zb.), Bodych 9 (8 zb.), Neumann 9 (3x3), Suliński 5, Dzierżak 4, Grujić 4, Mieczkowski 4, Pawłowski 2 (5 zb.), Dobriański 0, Hanke 0, Małetko, 0, Rduch 0

Znicz: Stopierzyński 20 (4 przech.), Kordalski 15 (8 as.), Szwed 10 (12 zb., 4 przech.), Cetnar 9 (9 zb.), Madziar 5, Cechniak 4 (8 zb.), Kierlewicz 4, Ornoch 4, Paszkiewicz 0, Rajkowski 0