Wygrana sianowianek
autor: victoria sp2 sianówBardzo dobry mecz rozegrały piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 i zdecydowanie wygrały w stosunku 5:0 z niezłym zespołem Vielgovii Szczecin. Pomimo wysokiego wyniku zwycięstwo nie przyszło sianowiankom łatwo. Żeby wygrać to spotkanie musiały się sporo natrudzić. Już w 6 minucie po ładnej akcji sianowskiego zespołu Malwina Grzelak przelobowała bramkarkę gości i miejscowe prowadziły 1:0. Po następnych sześciu minutach było już 2:0 i znowu z dobrej strony pokazała się Malwina Grzelak. W 13 minucie bardzo groźną akcję gości wybroniła dobrze dysponowana bramkarka Victorii SP 2 Alicja Wojciechowska.
W 21 minucie sianowianki powinny prowadzić 3:0, ale z bliskiej odległości do siatki Vielgovii nie trafia Oktawia Kaszewska. W 26 minucie po precyzyjnej wrzutce z prawej strony Oktawii Kaszewskiej z bliska trzeciego gola strzela Marta Haczykowska i jest 3:0. W 32 minucie Malwina Grzelak w dogodnej sytuacji strzela w słupek. Vielgovia nie daje za wygraną i groźnie kontratakuje w 35 minucie mają świetną okazję do strzelenia bramki, ale na jest posterunku Ala Wojciechowska, która broni sam na sam z napastniczką gości. W 40 minucie po indywidualnej akcji Katarzyna Pietras podwyższa na 4:0. Jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy ta sama zawodniczka z bliska nie trafia do pustej bramki.

Druga połowa to okres zmian w składach zespołów i okres słabszej gry.
W 75 minucie jedna z piłkarek Vielgovii powinna strzelić bramkę, ale podała piłkę sianowskiej bramkarce. W 80+3 minucie ponownie przypomniała o sobie Malwina Grzelak i  sianowianki wygrywają 5:0.

Trenerzy Victorii SP 2 Jędrzej Bielecki i Marian Kuna oraz kierownik zespołu Jacenty Życiński zadowoleni byli z wysokiej wygranej swojego zespołu, tym bardziej, że Vielgovia jeszcze żadnego meczu nie przegrała różnicą dwóch bramek. Szczególnie dobra była pierwsza połowa spotkania i to wykonaniu obydwu zespołów. Trochę słabsza była druga ze względu na liczne zmiany oraz ciężkie boisko po ostatnich obfitych opadach. W zespole sianowskim na szczególne wyróżnienie zasłużyły: Alicja Wojciechowska, Karolina Bryda, Wiktoria Robakowska, Wiktoria Kaszyńska, Dagmara Petrus oraz Malwina Grzelak za hattricka. Chociaż inne dziewczyny też nie zawiodły. Nie graliśmy w pełnym składzie szczególnie w bloku obronnym i stąd dziewczyny z sianowskiej obrony miały czasem kłopoty. Zresztą Vielgovia to zupełnie dobry zespół, który może być groźny dla wielu zespołów.