Wilki triumfują w Koszalinie
autor: Adam PilarczykAZS Koszalin przegrał w finale VII Memoriału im. Romana Wysockiego z King Wilkami Morskimi Szczecin 59:78. Tym samym szczecinianie przerywając serię Akademików trzech zwycięstw z rzędu zostali po raz pierwszy nieoficjalnym mistrzem województwa zachodniopomorskiego.

Koszalinianie dobrze weszli w spotkanie, punkty zdobywali Manigault i Harris. Gospodarze w pewnym momencie prowadzili różnicą dziesięciu punktów. Po pierwszej kwarcie AZS prowadził 22:15. Już w drugiej odsłonie lepiej radzili sobie przyjezdni, którzy poprawili grę w obronie. W 15 minucie gry był remis, zaś po dwóch ćwiartkach Szczecin prowadził 34:38.
Po zmianie stron Wilki kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Akademicy byli jedynie tłem dla skutecznych rywali. Ostatecznie 'wataha Łukomskiego' wygrała finał siódmego memoriału im. Romana Wysockiego 78:59. MVP turnieju został Taylor Brown.

AZS Koszalin - King Wilki Morskie Szczecin 59:78 (22:15, 12:23, 11:23, 14:17)

AZS: Manigault 20, Nelson 12, Stelmach 7, Harris 6, Wadowski 5, Nowakowski 4, Wall 2, Wrona 2, Pabianek 1

King Wilki Morskie: Brown 22, Kikowski 11, Nowakowski 9, Łukasiak 7, Kulon 6, Garbacz 5, Robbins 5, Majcherek 5, Sword 5, Robinson 3, Dutkiewicz 0

miejsce: Koszalin

VII Memoriał im. Romana Wysockiego, czyli nieoficjalne mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego w koszykówce. Wystąpią: King Wilki Morskie Szczecin, AZS Koszalin, Spójnia Stargard i Kotwica 50 Kołobrzeg.