Sześć bramek z Gryfem
autor: EBP Pogoń Szczecin Juniorzy starsi Pogoni Szczecin pokonali 6:0 słupskiego Gryfa. Na listę strzelców dwukrotnie wpisali się Gracjan Jaroch i Szymon Waleński.

Szczecinianie prowadzenie objęli już w 7. minucie, kiedy to golkipera Gryfa pokonał Stanisław Wawrzynowicz. W 23. minucie powinno być już 2:0 dla gospodarzy, w sytuacji sam na sam z Mulawą był Jaroch. Zawodnik Pogoni przelobował golkipera ze Słupska, ale futbolówkę z linii wybił obrońca. W 38. minucie pewnym egzekutorem rzutu karnego był Szymon Waleński.
W drugiej połowie meczu szczecinianie zdobyli cztery bramki. Dwa trafienia na swoje konto zapisał Gracjan Jaroch. Następnie druga jedenastkę wykorzystał Szymon Waleński. Wynik spotkania ustalił Mateusz Bochnak. Dzięki wygranej Portowcy umocnili swoją lokatę na drugim miejscu, tracąc do Lecha Poznań tylko trzy punkty. W następnej kolejce zespół Pawła Crettiego uda się do Gliwic na pojedynek z Piastem.

Paweł Cretti, szkoleniowiec Pogoni Szczecin: - Dobrze zaczęliśmy to spotkanie. Chcieliśmy grać szybko, efektownie i skutecznie. Do pewnego momentu ten mecz nie był taki łatwy. Piłkarze Gryfa bardzo dobrze się prezentowali. Z kolei nam bramka strzelona w 7. minucie ułatwiła zadanie. Później stałe fragmenty ze strony słupszczan były groźne. To mogło się skoczyć stratą gola i wtedy gra różnie mogłaby się ułożyć. Jednak wiedziałem, że im bliżej spotkania, tym nasza przewaga będzie wyraźniejsza. W pierwszej połowie nie do końca byłem zadowolony z organizacji gry ofensywnej - byliśmy przy piłce, ale w strefie finalizacji akcji mało było w środku pola ludzi i gry kombinacyjnej. Z kolei w drugiej połowie wynik sprawił, że miejsca na boisku zrobiło się więcej.

Piotr Górniewicz, szkoleniowiec Gryfa Słupsk: - Znamy miejsce w szeregu i wiemy, co nas czeka. Graliśmy z wicemistrzem Polski. Wynik pokazuje, jaka jest dysproporcja między taką drużyną, a zespołem ze Słupska. Dla nas to była ciekawa lekcja. Nie będę usprawiedliwiał chłopców. Cześć z nich musiała wspomóc seniorów, którzy walczą dzielnie w IV lidze. Dla nas jest to lekcja poglądowa, bo mieliśmy okazję sprawdzić się na wyższym poziomie. Zawodnicy w Szczecinie są prowadzeni bardzo dobrze pod kątem motorycznym, a selekcja idzie w dobrą stronę. My gramy chłopcami ze Słupska i będziemy się cieszyć jak jeden z nich zagra kiedyś na wyższym poziomie.

1:0 - Stanisław Wawrzynowicz - 7'
2:0 - Szymon Waleński (k.) - 38'
3:0 - Gracjan Jaroch - 66'
4:0 - Gracjan Jaroch - 70'
5:0 - Szymon Waleński (k.) - 77'
6:0 - Mateusz Bochnak - 81'

Pogoń Szczecin: Daniel Kusztan - Szymon Waleński, Sebastian Nagel, Szymon Jopek, Fabian Pach - Marcel Stefaniak (62' Błażej Starzycki), Stanisław Wawrzynowicz (79' Aron Stasiak), Damian Pawłowski, Mateusz Bochnak, Gracjan Kuśmierek (62' Mateusz Bartolewski) - Gracjan Jaroch (79' Jakub Paprzycki).
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl

Centralna Liga Jun. Starszych - gr. zach (2016/2017)