Gwardia Szabel pokonała AZS Bydgoszcz 33-27 (19:13)
Od pierwszych minut inicjatywa należała do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie i prowadzili 3-1. W 3 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości, którego na bramkę zamienił Marcin Szych nie dając szans bramkarzowi. Następnie dobre interwencje Bartosza Makowskiego pozwalały zachować dystans z Gwardzistami. W przeciągu zaledwie 2 minut podyktował dwa karne dla gości, pierwszego na bramkę zamienił zawodnik z numerem 5 na swojej koszulce Marcin Szych, natomiast przy drugim karnym ten sam zawodnik trafił w słupek bramki Koszalińskiej Gwardii. Przewaga Gwardyjki z minuty na minutę rosła i po 20 minutach gry przewaga KSG wynosiła 7 punktów (14-7). Przewaga do końca pierwszej części stopniała zaledwie o jedno oczko i prowadzili po pierwszej części spotkania 19-13.

Druga odsłona to także przewaga koszalińskiej "siódemki" już w 32 minucie kolejny rzut karny tym razem dla Gwardzistów do piłki podszedł grający z numerem piątym Piotr Pawłowski i zamienił go na kolejny punkt dla naszych. Następne minuty to walka gości o poprawienie, choć odrobinę rezultatu. W 43 minucie kolejny rzut karny na bramkę dla naszych zamienia tym razem grający z numerem 6 na plecach Piotr Stasiuk. Gwardziści w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie, ale tylko do 49' minucie kiedy to w bramkę z rzutu karnego nie trafił Sebastian Żeromski, zaczęły puszczać naszym piłkarzom ręcznym nerwy i przez kilka minut graliśmy w osłabieniu chwilowo nawet z osłabieniem 3 zawodników, w tym bramkarza!. Na nasze szczęście goście nie zdołali tej przewagi liczebnej dobrze wykorzystać i przegrali całe spotkanie 33-27. Naszym Gratulujemy cennych punktów wywalczonym w II lidze...

Gwardia Szabel Koszalin: 1.Sebastian Żeromski, 5.Piotr Pawłowski 5, 6.Piotr Stasiuk 5, 8.Rafał Banach, 9.Jakub Daniuk, 10.Paweł Kowalski 3, 11.Łukasz Czerwiński 8, 13.Piotr Goerig 2, 16.Marek Jakutowicz 3, 17.Maciej Kamiński 1, 18.Patryk Kiciński 6, 19.Mirosław Bugaj, 20.Filip Potocznik

Trener: Mariusz Wnuk

AZS Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz:1.Bartosz Makowski, 3.Michał Paczkowski, 5.Marcin Szych 5, 6.Bartosz Nowicki, 7.Maciej Prymas, 8.Mariusz Łukasiewicz 12, 9.Marek Jasnoch 8, 10.Tomasz Sowiński, 12.Artur Markowski, 13.Maciej Walczak, 14.Michal Szaj 1, 17.Bartosz Kaniewski, 18.Szymon Markiewicz, 20.Bruno Budkiewicz 1.

Trener: Bruno Bydrewicz (grający trener)

Sekretarz: Sylwester Wróbel

Mecz Sędziowali: Daiursz Andrzejczak oraz Adam Zieliński