Medale MOSW Choszczno i UKS Olimpijczyk Kliniska
autor: UKS Olimpijczyk KliniskaKaniów i funkcjonujący w nim Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych, ponownie stał się areną zmagań najlepszych w Polsce zawodników uprawiających kajak polo w kategorii juniorów i juniorów młodszych. Odbyły się tam XVI Mistrzostwa Polski Juniorów i XIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Medale mistrzostw padły łupem klubów z województwa Zachodniopomorskiego. Srebrny medal wywalczony przez MOSW Choszczno w kategorii juniorów młodszych nie jest niespodzianką. Ale jako taką można uznać dwa medale juniorek UKS Olimpijczyk Kliniska. Olimpijczyk to stosunkowo młody klub, który powstał przy Szkole Podstawowej.
W rywalizacji juniorek, zawodniczki z Klinisk musiały uznać wyższość faworytek UKS Set Kaniów, z którymi przegrały 4:10 i zajęły drugie miejsce. Natomiast juniorki młodsze przywiozły brązowy medal.

Znakomite widowisko zaserwowali kibicom juniorzy młodsi. W finale bowiem spotkali się odwieczni rywale: gospodarze, UKS Set Kaniów i MOSW Choszczno. Akcje rozgrywały się raz pod jedną, raz pod drugą bramką, snajperzy popisywali się znakomitymi strzałami, a bramkarze kapitalnymi interwencjami, ręce same składały się do oklasków. Ostatecznie swoją wyższość udowodnili zawodnicy UKS Set Kaniów pokonując MOSW Choszczno 5:4
ďż˝rďż˝dďż˝o: pzkaj.pl/własne/ foto UKS Kliniska