Chemik wygrywa w pierwszym sparingu
autor: C80W swoim pierwszym meczu sparingowym piłkarze trenera Łukasza Borgera pokonali IV ligowy Hutnik Szczecin 2:0(1:0,0:0). Bramki dla Chemika zdobyli Lewandowski i Ława.
Sobotni sparing był pierwszym z serii spotkań, które nasza drużyna rozegra w ramach przygotowań do nowego sezonu. Mecz Hutnikiem podzielono na trzy tercje. Po pierwszych 30 minutach sennej gry wynik brzmiał 0:0, chociaż więcej z gry w tym czasie mieli zawodnicy Hutnika. Pozostałe dwie tercje to już przewaga Chemika, czego efektem były dwie bramki. Pierwsza bramka padła po rzucie wolny podyktowanym za faul na Szychu, który minął dwóch rywali, po czym został sfaulowany tuż przed linią pola karnego przez defensora Hutnika. Rzut wolny wykorzystał młody Lewandowski, sprytnym strzałem pokonał golkipera gości.
Ten sam zawodnik miał udział przy drugiej bramce. Dominik minął obrońców Huty wpadł w pole karne i kapitalnie obsłużył wychodzącego na czystą pozycję Ławę, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce.

W spotkaniu trener Borger sprawdzał kilku nowych zawodników. Byli to: Sebastian Szych (Torgelower SV Greif), Krzysztof Marchewka (Polonia Płoty), Karol Ława (Hutnik Szczecin), Konrad Kowalczyk (Gryf Kamień Pomorski) i bramkarz Damian Mekwiński. Kolejny mecz sparingowy Chemicy zagrają już w czwartek 21 lipca o godzinie 18:00 z Arkonią Szczecin. Mecz zostanie rozegrany w Trzebieży.

1:0 - Dominik Lewandowski
2:0 - Karol Ława

Chemik: Wesołowski - Kowalczyk, Szałek, Porzeziński, Szewczykowski, Ława, Bieniek, Szych, Ziółkowski, Marchewka, Skrętny
grali także: Mekwiński, Kupiński, Klimkowicz, Gołębiowski, Bednarski, Maziarz, Lewandowski, Tkaczuk, Janicki

Hutnik: Lenartowski - O. Czapliński, Kijewski, Miązek, M. Czapliński, Horba, Gałkowski, Rdzeń, Jankowiak, Gejdyk, Grabarczyk
grali także: Szczerbik, Karpała, Prokopiak
�r�d�o: chemik.police.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: ArieL