Gryf nie ma litości dla faworytów [wideo]
autor: Pszczółek1 kwietnia 1949 przy stołczyńskiej Hucie powstało koło Sportowe 'Stal Huta', które należało do Zrzeszenia Sportowego 'Stal'. Kontynuatorem tradycji tego koła jest dzisiejszy Hutnik Szczecin, którego zawodnicy, działacze i kibice nie będą mile wspomnąć wydarzeń mających miejsce 68 lat później. Szczecinianie przyjechali do Kamienia Pomorskiego by zmierzyć się z pogromcą faworytów, miejscowym Gryfem i podobnie jak tydzień wcześniej PC Kluczevia musieli uznać wyższość rywala.

Mający po zimie 18 pkt. i zajmujący trzynastą pozycję podopieczni Zdzisława Piątkowskiego z meczu na mecz co raz bardziej się rozkręcają. Tym razem z kwitkiem odprawili podopiecznych Arkadiusza Jarymowicza wygrywając 4:1.
Przed meczem sporo się mówiło o nowym nabytku Gryfa. Dysponujący tylko dwoma golkiperami zespół wzmocnił się na tej pozycji. Nowym nabytkiem został Ivan Oliinyk były zawodnik Metallurga Zaporoze oraz Kremina Kremenczug. Urodzony w 1996 zawodnik wczoraj (01.04) jeszcze nie zagrał, ale mocno wzmocni rywalizację w bramce.

autor: PszczółekWynik spotkania w 14. minucie pojedynku Szymon Włodarek, który bardzo pewnie wykorzystał rzut karny. Siedem minut później, drugiego gola zdobył sprowadzony w przerwie między rozgrywkami z Fali Międzyzdroje Aleksander Sikora. Trzeciego gola dla Gryfa zdobył Kacper Wittbordt. Kropkę nad i postawił w 80. minucie Damian Karczmarski (na zdj.), który strzałem w prawy róg pewnie wykorzystał kolejny rzut karny. Honorową bramkę dla Hutnika w pierwszej minucie doliczonego czasu gry zdobył grający w masce Łukasz Włodarczyk.

Gryfiarze na wiosnę odnieśli trzecie zwycięstwo z czwartym ligowym meczu. Jeśli utrzymają formę to bardzo szybko ten etatowy czwartoligowy zespół zapewni sobie ligowy byt.

Gryf Kamień Pomorski - Hutnik Szczecin 4:1 (2:0)

1:0 - 14' - Szymon Włodarek (rzut karny)
2:0 - 21' - Aleksander Sikora
3:0 - 60' - Kacper Wittbrodt
4:0 - 80' - Damian Karczmarski (rzut karny)
4:1 - 90'+1' - Łukasz Włodarczyk

Gryf: Ireneusz Benedyczak - Robert Żywulski (70' Adrian Wanagiel), Kacper Wittbrodt, Aleksander Sikora (87' Ernest Paszek), Kamil Kacperek (80' Mateusz Wróbel), Paweł Andrearczyk, Paweł Wanagiel, Szymon Włodarek (57' Bartosz Sasin), Konrad Kowalczyk, Radosław Misztal, Damian Karczmarski

Hutnik: Artur Dąbrowski - Mateusz Kowalczyk, Łukasz Rdzeń (70' Dominik Pyrkoś), Adam Wójcik, Jakub Prokopiak (62' Jakub Susmarski), Wojciech Horba (46' Łukasz Włodarczyk), Marcin Gałkowski (80' Mateusz Miłoszewski), Karol Izdebski, Paweł Miązek, Witold Klym, Dominik Karpała

żółte kartki: Kacper Wittbrodt, Paweł Wanagiel (Gryf) / Łukasz Rdzeń, Artur Dąbrowski (Hutnik)

żółte kartki: Kacper Wittbrodt, Paweł Wanagiel (Gryf) /
Łukasz Rdzeń, Artur Dąbrowski (Hutnik) sędzia: Andrzej Martynowicz, Marcin Boratyński, Krzysztof Pawlisiak