Wynik 3:1 brałbym w ciemno
autor: Paweł Ukraiński kamienskie.infoW minioną sobotę kamieński Gryf sprawił chyba jedną z większych niespodzianek 20. kolejki czwartej ligi. Niebiesko-biało-czerwoni pokonali 3:1 faworyzowaną Polski Cukier Kluczevię Stargard. Po meczu poprosiliśmy o kilka słów komentarza na temat tego spotkania szkoleniowca gospodarzy Zdzisława Piątkowskiego.

- Bardzo dobre spotkanie w naszym wykonaniu jeżeli chodzi o cechy wolicjonalne. Zespół ma różne problemy, ale pokazał charakter na boisku. Dzięki temu mogliśmy wyrównać nieco mniejsze mniejsze umiejętności do drużyny, która jest bardzo wysoko w tabeli. Daliśmy z siebie naprawdę dużo i dzięki temu zdobyliśmy zasłużone trzy punkty - powiedział trener.

autor: PszczółekW pierwszej połowie starcia sytuacji bramkowych było niedużo. Obydwa zespoły badały się wzajemnie i przede wszystkim zabezpieczały swoje tyły. Nieco więcej z gry miał Gryf za co został nagrodzony w 33. minucie spotkania. Miejscowi po golu Kacpra Wittbrodta objęli prowadzenie i od tego momentu to goście przejęli inicjatywę. Jednak dopiero po przerwie osiągnęli oni zdecydowaną przewagę. Był to zamierzony wybieg gospodarzy.
- Wiedzieliśmy z kim gramy, próbowaliśmy delikatnie się cofnąć, żebyśmy mogli z głębi pola wyprowadzać ataki. Daliśmy im grać, bo mamy problemy z obroną. Staramy się wpuszczać zawodników przeciwnika na własną połowę i wyprowadzać groźne kontrataki. Pracujemy nad tym na treningach i myślę, że efekty są widoczne. Cieszy mnie to, że to co robimy przekłada się na wydarzenia na boisku.

Niewiele brakowało, że gospodarze zakończyli to spotkanie bez straty gola. Dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry Grzegorz Magnuski pokonał Ireneusza Benedyczaka. Były szkoleniowiec Vinety Wolin czy też drużyny kobiecej AZS AWF Wrocław aż tak nie żałował tego:
- Szkoda tej sytuacji, ale jeśli przed meczem ktoś by mi powiedział mi, że wygramy 3:1 to taki wynik brałbym w ciemno. Nie ważne jest zwycięstwo jedną czy dwoma bramkami, ważne są trzy oczka, zwłaszcza w naszej sytuacji gdy mamy mało tych punktów i każdy jest na wagę złota.

Przed meczem w naszej zapowiedzi określiliśmy Gryfa jako drużynę nieobliczalną, która walcząc o utrzymanie przegrywa 0:4 z sąsiadem w ligowej tabeli a potem na wyjeździe pokonuje czwarty zespół ligi. Według szkoleniowca gospodarzy to raczej tylko kwestia pecha w starciu z Raselem Dygowo, prawdziwe oblicze Gryfiarzy zobaczyliśmy w pojedynku z Jeziorakiem i w minioną sobotę (25.03).
autor: Pszczółek- Wynik pierwszego meczu nie odzwierciedla sytuacji, które były na boisku. Przed straconą bramką mieliśmy trzy stuprocentowe sytuacje. Myślę, że gdybyśmy jedną z nich wykorzystali to wszystko mogło się inaczej ułożyć. Później niestety wkradła się w nasze szeregi pewna nerwowość. Drugą bramkę straciliśmy po paru błędach z naszej strony. Czerwona kartka spowodowała, że musieliśmy grać w dziesiątkę, dodatkowo ta bramka nieco podcięła nam skrzydła. Próbowaliśmy szybko nadrobić straty ale nie udało się. Proszę zauważyć, że Rasel na wiosnę przekonywająco wygrał wszystkie swoje spotkania (dop. własny trzy w lidze, jedno w pucharze). To nie jest przypadek. Troszeczkę za odważnie zagraliśmy, nie ustrzegliśmy się też błędów. Musieliśmy też oszczędzać kilku zawodników, którzy dopiero co wrócili po kontuzji. Dzięki temu w spotkaniu przeciwko Kluczevi byli oni w 100% gotowi do gry a my zmierzamy w dobrym kierunku.

3:1 - 90' + 4' - Grzegorz Magnuski
Gryf: Ireneusz Benedyczak - Paweł Andrearczyk, Radosław Misztal, Damian Karczmarski, Kamil Kacperek, Kacper Wittbrodt (62' Bartosz Sasin), Szymon Włodarek (90' Adrian Wanagiel), Adrian Chodorowski, Paweł Wanagiel, Robert Żywulski (89' Ernest Peszek), Konrad Kowalczyk
PC Kluczevia: Rafał Mazurek - Patryk Kurant, Bartosz Bartłomiejczyk, Dawid Banach, Radosław Downar (65' Kamil Bartoszyński), Oskar Dura, Artur Kościukiewicz (81' Wiktor Wiśniewski), Radosław Surma (68' Przemysław Wolski), Grzegorz Magnuski, Jarosław Zalas

żółte kartki: Damian Karczmarski, Adrian Chodorowski, Kacper Wittbrodt, Radosław Misztal (Gryf) / Radosław Surma, Dawid Banach, Patryk Kurant (PC Kluczevia) sędzia: Beczko M., Szczygieł R., Kwiatkowski S.