Pogoń Lębork w Skolwinie
Zespół Pogoni Lębork, który po znaczących wzmocnieniach w przerwie zimowej ambitnie walczy o pozostanie na III-ligowym froncie będzie najbliższym rywalem Świtowców. Spotkanie odbędzie się na stadionie MOSRiR przy Stołczyńskiej 100 w Szczeinie, w sobotę o godzinie 11:00.

W ostatniej kolejce Pogoń przegrała na własnym boisku z Górnikiem Konin 0:2, którego tydzień wcześniej Świtowcy pokonali w analogicznym stosunku w Skolwinie. Warto zwrócić uwagę, jednak że drużyna z Lęborka w tegorocznych meczach wyjazdowych zgromadziła dotychczas komplet punktów, gdzie o ile zwycięstwo na boisku outsidera w Manowie nie było wielką niespodzianką, o tyle inauguracyjna wygrana w Kaliszu z tamtejszym KKS musi budzić respekt.
W szeregach gości występują doskonale znani piłkarze z naszego regionu jak Michał Szałek czy Daniel Wólkiewicz, oraz inni zawodnicy z ligową przeszłością jak chociażby bramkarz Maciej Szlaga czy pomocnik Macieja Kajca. Pogoń to bez wątpienia zupełnie odmieniony zespół w porównaniu do rundy jesiennej, kiedy to oba zespoły podzieliły się punktami w Lęborku po remisie 3:3.

Natomiast gospodarze zanotowali bardzo dobre wznowienie rozgrywek, odnosząc 3 zwycięstwa w 4 spotkaniach ligowych i w sobotę powalczą o podtrzymanie tej dobrej passy. Pierwszy raz w kadrze meczowej znalazł się w tym sezonie Cezary Szybka pozyskany w przerwie z Energetyka Gryfino. Podopieczni duetu Maliński-Jabłonowski powalczą w tym meczu o dostanie się do górnej części ligowej klasyfikacji na co z pewnością trzeba będzie ciężko zapracować. Zawodnicy liczą również na wsparcie kibiców, również w kontekście przyjazdu zorganizowanej grupy fanów z Lęborka.

relacjďż˝ dodaďż˝: Swit1952