Rezerwy Pogoni zwycięskie
autor: EBP Pogoń SzczecinPogoń II Szczecin wygrała 2:0 z Jarotą w Jarocinie po bramkach Mateusza Bochnaka (na zdjęciu) i Seiya Kitano. Zwycięstwo dało awans szczecinianom na 11. miejsce w tabeli.

- To był mecz walki - powiedział dla pogonszczecin.pl po meczu Paweł Sikora. - Zarówno my, jak i piłkarze Jaroty mieliśmy okazję do zdobycia goli. Cieszę się, bo zagraliśmy mądrze nie tylko w ofensywie, ale również w defensywie. W zespole gości wystąpili zawodnicy z pierwszego zespołu: Adrian Henger, Robert Obst, Hubert Matynia, Dawid Kort i Seiya Kitano.
- Adrian Henger wybronił dużo groźnych strzałów, a Seiya Kitano pracuje na to, aby być alternatywą za Adama Frączczaka w pierwszym zespole - ocenił Sikora. - Na pochwałę zasługuje również pomoc. Zawodnicy pracowali zarówno w ofensywie, jak i defensywie.

Portowcy pierwszą bramkę zdobyli w 6. minucie. Kitano dograł do Bochnaka, a ten z bliska wpakował futbolówkę do siatki Jaroty. Po chwili powinno być już 2:0, ale Kort nie trafił do bramki strzelając z 35 metrów, zabrakło kilka centymetrów.

W drugiej połowie przyjezdni mieli kolejną szanse, ale podania Pawłowskiego nie wykorzystał Kort. 59. minuta to okazja Maćkowskiego, piłka zatrzymała się w siatce, ale tej bocznej. W 62. minucie bramkę dla rezerw Pogoni zdobył Seiya Kitano, który wykorzystał dogranie Korta. Dzięki wygranej 2:0 w Jarocinie granatowo-bordowi awansowali na 11. miejsce w tabeli. A w przyszłą niedzielę w Szczecinie zespół Pawła Sikory zagra z Gwardią Koszalin.

0:1 - Mateusz Bochnak - 6'
0:2 - Seiya Kitano - 62'

Pogoń II Szczecin: Adrian Henger - Patryk Paczuk, Szymon Jopek, Robert Obst, Hubert Matynia - Mateusz Bochnak (73' Gracjan Jaroch), Tomasz Borucki, Dawid Kort (90' Jakub Kuzko), Damian Pawłowski (87' Paweł Marczuk), Rafał Maćkowski - Seiya Kitano (84' Łukasz Zakrzewski).

0:2 Kitano 62'
Jarota Jarocin: 30. S. Kmiecik – 3. D. Błaszczyk (89' 22. D. Najduch), 4. D. Piróg, 7. D. Pawlak (85' 5. Ł. Rylukowski), 8. K. Matuszak (79' 2. J. Ludwiczak), 13. P. Skokowski, 14. M. Grobelny, 16. J. Pacyński (65' 6. J. Czapliński), 17. P. Garbarek (c), 20. H. Antkowiak, 21. F. Szewczyk
Pogoń II Szczecin: 12. A. Henger – 2. P. Paczuk, 3. H. Matynia, 4. R. Obst, 5. S. Jopek, 6. T. Borucki, 7. M. Bochnak (75' 17. G. Jaroch), 8. D. Kort (90' 16. J. Kuzko), 9. S. Kitano (84' 15. Ł. Zakrzewski), 10. D. Pawłowski (87' 14. P. Marczuk), 11. R. Maćkowski

Żółte: Pawlak, Szewczyk, Piróg (Jarota), Borucki, Obst, Pawłowski (Pogoń II) sędzia: Słoma

Dane pomógł uzupełnić: KSHAJKA - dziękujemy