Zwycięstwo na zakończenie
Błękitni Stargard pewnie zwyciężają 2:0 GKS Bełchatów. Rozgrywki ligowe sezonu 2016/2017 kończą na dobrym siódmym miejscu z dorobkiem 45 punktów i bilansem bramkowym 45-39. Mecz w Bełchatowie toczył się pod dyktando Błękitnych. Bramki dla naszej drużyny strzelili z rzutu karnego w 48 minucie Maciej Liśkieiwcz oraz w 88 minucie Michał Magnuski. W 55 minucie Przemysław Wróbel obronił rzut karny strzelany przez Patryka Rachwała.

W 55. minucie Patryk Rachwał (Bełchatów) nie wykorzystał rzutu karnego (Przemysław Wróbel obronił).

Zwycięstwo tym bardziej cieszy, gdyż do Bełchatowa nie pojechało wielu zawodników z podstawowego składu. W kadrze Błękitnych zabrakło Ufnala, Inczewskiego, Zdunka, Wojtasiaka, Lisowskiego, Szymusika, Więcka, Wiśniewskiego i Rogali. Zespół poprowadził także drugi trener Jarosław Piskorz, który zastąpił ukaranego jednym meczem dyskwalifikacji za mecz z Wartą Poznań Krzysztofa Kapuścińskiego. Krzysztof Kapuściński był obecny na meczu i wspierał drużynę z trybun bełchatowskiego stadionu. Szansę pokazania się otrzymali dziś młodzi zawodnicy z juniorów Sebastian Rybicki oraz Patryk Włóka. Obaj zdali egzamin wzorowo.

Zakończony sezon należy uznać za bardzo dobry. Błękitni utrzymanie zapewnili sobie kilka kolejek temu. Do kadry dołączyło kolejnych kilku młodych wychowanków Błękitnych, którzy pokazali trenerowi, że może na nich liczyć w kolejnym sezonie. Z perspektywy całego sezonu i w porównaniu do sezonu poprzedniego miejsce siódme w bardzo trudnej i wymagającej II lidze centralnej należy uznać za sukces.
Przed Błękitnymi ostatnie dni treningów, a następnie dwutygodniowa przerwa. O tym jak będzie wyglądała kadra Błękitnych w nowym sezonie, kto z odejdzie a kto dołączy do Błękitnych będziemy Państwa informować na bieżąco.

0:2 - 88' - Michał Magnuski

Bełchatów: 12. Kamil Bruchajzer - 14. Adrian Klepczyński, 3. Marcin Grolik, 25. Piotr Witasik, 4. Mikołaj Bociek - 27. Dawid Dzięgielewski (76' 6. Szymon Zgarda), 20. Patryk Rachwał, 21. Marcin Ryszka, 10. Dawid Flaszka, 22. Robert Pisarczuk (50' 7. Bartłomiej Bartosiak) - 8. Daniel Ciechański (50' 16. Aghwan Papikjan).

Błękitni: 31. Przemysław Wróbel - 7. Maciej Liśkiewicz (86' 15. Sebastian Rybicki), 19. Tomasz Pustelnik, 2. Patryk Baranowski, 24. Rafał Gutowski - 18. Wojciech Fadecki, 10. Bartosz Flis, 16. Patryk Skórecki, 26. Patryk Włóka (58' 6. Filip Karmański), 14. Robert Brzęczek (85' 8. Mateusz Czapłygin) - 20. Michał Magnuski.

żółte kartki: Grolik, Rachwał, Witasik (GKS) - Karmański (Błękitni)
czerwona kartka: Piotr Witasik (68. minuta, Bełchatów, za drugą żółtą). sędzia: Główny: Maciej Pelka (Poznań); asystenci: Kasprzyk, Pater; techniczny: Fieduk

Dane pomogli uzupełnić: KSHAJKA, Tauri, adi4567 - dziękujemy

Zwycięstwo na zakończenie (bialoniebiescy)