Kotwica pokonuje lidera
autor: Odra Opole FB Nóż na gardle dobrze wpływa na kołobrzeżan. Kotwica odniosła drugie z rzędu zwycięstwo i zbliżyła się do czternastego miejsca w lidze. Gospodarze w pierwszych minutach spotkania pokazali, że nie ma przypadku iż są na pierwszej pozycji w tabeli. Najpierw strzał Łukasza Staronia obronił Karol Szymański, a w 7. minucie ten sam zawodnik ostemplował poprzeczkę bramki Kotwicy.
Miejscowi znacznie łatwiej stwarzali sobie okazje na gola, niż goście. Formę bramkarza Kotwicy sprawdził także Dawid Wolny. 23-latek ładnie przymierzył zza szesnastki, lecz Karol Szymański znów nie dał się pokonać. W 27. minucie to kołobrzeżanie skutecznie zaatakowali opolan. Świetną akcję przeprowadził na lewym skrzydle Eryk Sobków. Napastnik Kotwicy przedostał się w pole karne gospodarzy i precyzyjnym uderzeniem w długi róg pokonał Tobiasza Weinzettela. Ataki Odry osłabły, choć kołobrzeżanie skoncentrowali się głównie na grze w defensywie.

W 52. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Łukasz Kacprzycki wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Odry. Po godzinie gry przewaga Kotwicy zmalała. Nadzieję w serca kibiców miejscowych wlał Marcin Wodecki, który trafił na 2:1. Napór opolan rósł z każdą minutą. W 68. minucie bliski szczęścia był Marcin Niemczyk, który trafił jedynie w słupek. Chwilę później nieznacznie pomylił się Szymon Skrzypczak. Pojedynek zakończył się z niespodziewaną sytuacją. W końcówce urazu nabawił się Bartosz Sobczyński, a że gospodarze wykorzystali już wszystkie zmiany, Odra musiała grać w dziesiątkę. Ułatwiło to grę kołobrzeżanom, którzy dowieźli prowadzenie do ostatniego gwizdka.

1:2 - 60' - Marcin Wodecki
Odra: 1. Tobiasz Weinzettel - 22. Bartosz Sobczyński, 2. Szymon Przystalski, 4. Aleksander Kowalski, 8. Rafał Brusiło - 9. Mateusz Gancarczyk (46' 93. Mateusz Wrzesień), 6. Tomasz Wepa (55' 21. Marcin Niemczyk), 86. Gabriel Nowak, 11. Łukasz Staroń (46' 10. Waldemar Gancarczyk), 88. Marcin Wodecki - 16. Dawid Wolny (46' 20. Szymon Skrzypczak).
Kotwica: 1. Karol Szymański - 23. Wiktor Witt, 5. Aleksandr Nowik, 6. Mateusz Jagiełło, 10. Tomasz Rydzak - 15. Tomasz Prejs, 20. Oskar Paprzycki, 14. Korneliusz Sochań, 22. Bartosz Biel (65' 18. Mateusz Świechowski), 7. Łukasz Kacprzycki (67' 9. Piotr Giel) - 17. Eryk Sobków (73' 19. Sebastian Bartlewski).

żółte kartki: Weinzettel, Wepa, Przystalski, Skrzypczak (Odra) / Nowik, Kacprzycki (Kotwica) sędzia: Główny: Jacek Lis - Ruda Śl; asystenci: M. Lis, Boruta; techniczny: Markiewicz

Dane pomogli uzupełnić: Tauri, KSHAJKA - dziękujemy