Porażka z łodziankami
autor: kalosz80Gorycz trzeciej porażki z rzędu w Ekstralidze musiały przełknąć dziś piłkarki Olimpii Szczecin. Sobotni mecz od samego początku nie układał się po myśli szczecinianek. I choć stwarzały sobie sytuacje brakowe, po jednej z nich przy stanie 0-0 piłka trafiła w słupek to optyczną przewagę miały grające z wiatrem piłkarki UKS SMS Łódź. Wykorzystały ją w 33. minucie spotkania za sprawą Weroniki Zasowskiej, która strzałem z za pola karnego zaskoczyła Beatę Niesterowicz.
W drugiej połowie oblicze gry nie uległo zmianie. To łodzianki dłużej utrzymywały się przy piłce, stwarzając kolejne sytuacje. Olimpia odgryzała się sporadycznymi kontratakami. Duże zagrożenie pod bramką Paturaj stwarzały również stałe fragmenty gry w wykonaniu szczecinianek. Niestety, wielokrotnie brakowało dokładności i szczęścia. To dopisało natomiast piłkarkom z Łodzi, które w 89. minucie meczu wyprowadziły zabójczą kontrę, ustalając wynik spotkania na 0-2. Katem Olimpii okazała się Linda Dudek.

Kolejne spotkanie olimpijki zagrają również w Szczecinie. Naszym przeciwnikiem będzie Mitech Żywiec. Już dziś zapraszamy na to arcyważne spotkanie.

Olimpia Szczecin - UKS SMS Łódź- Piłka Nożna Kobiet 0:2 (0:1)

0-1 33' Zasowska
0-2 89' Dudek

Olimpia: Niesterowicz - Preś, Szwed, Michalczyk, Szymaszek (83' Witczak), Lachman, Fil (68' Janik), Trzcińska, Niewolna, Sudyk (46' Böhm), Ratajczyk.

UKS SMS Łódź: Paturaj - Piątkowska, Zubchyk, Kowalska (39' Kurzawska), Konat, Walak, Salamon (89' Cander), Molenda (73' Karczewska), Zasowska (89' Osińska), Dudek, Kurek.

Sędziowała: Elżbieta Faryniarz jako główna oraz Roksana Droszczak i Izabela Mnich jako asystentki.

widzów: około 100
33' 0-1 Zasowska
89' 0-2 Dudek

UKS SMS Łódź: Paturaj - Piątkowska, Zubchyk, Kowalska (39' Kurzawska), Konat, Walak, Salomon (89' Cander), Molenda (73' Karczewska), Zasowska (89' Osińska), Dudek, Kurek.

Molenda i Zasowska (obie UKS SMS Łódź) sędzia: Elżbieta Faryniarz jako główna oraz Roksana Droszczak i Izabela Mnich jako asystentki.

Dane pomogli uzupełnić: kalosz80, jarmi, kalosz80 - dziękujemy