Premierowe zwycięstwo
autor: yt Ważne zwycięstwo odniosła w sobotę Kotwica Kołobrzeg. Kołobrzeżanie pokonali u siebie Radomiaka Radom 3:1 (0:1). Gospodarze zaimponowali swoim kibicom po przerwie, kiedy to momentami dominowali na boisku. Niepotrzebna jedenastka pozostawiła małą rysę na grze defensywy. Progres tej formacji zasługuje jednak na uznanie.
Po spokojnym wstępie, groźną akcję stworzyli sobie przyjezdni. Leândro popędził środkiem boiska pod pole karne gospodarzy i dobrze wypatrzył Szymona Stanisławskiego. Ten oddał silny strzał, lecz dobrze poradził sobie z nim bramkarz Kotwicy. Okazję miał jeszcze Bartosz Sulkowski, jednak i jego uderzenie pewnie obronił Robert Błąkała. W 22. minucie centymetrów zabrakło Erykowi Sobkowowi, aby skierować piłkę głową do bramki gości. Pięć minut później gorąco było w polu karnym Kotwicy. Po dośrodkowaniu do strzału głową doszedł Mateusz Stąporski, lecz uderzył obok bramki. W 37. minucie Kamila Cupriaka zupełnie niepotrzebnie sfaulował Wiktor Witt i arbiter wskazał na jedenasty metr. Z wapna blisko środka bramki uderzył Leândro, w lewą stronę rzucił się Robert Błąkała i zrobiło się 1:0 dla przyjezdnych.

Podopieczni Ryszarda Wieczorka do odrabiana strat na poważnie wzięli się zaraz po przerwie. W 52. minucie kapitalnie z dystansu uderzył Mateusz Świechowski, który doprowadził do remisu. Trzy minuty później zrobiło się 2:1 dla kołobrzeżan. Eryk Sobków odegrał piłkę do Bartosza Biela, który huknął w krótki róg i dał prowadzenie Kotwicy. Gospodarze poczuli krew. W 68. minucie prosta akcja dała im kolejną bramkę. Niecelne podanie zawodnika gości na celne z własnej połowy zamienił Bartosz Biel. Do prostopadłej piłki wyszedł Piotr Giel, który popędził na bramkę Adriana Szadego. Snajper Kotwicy oddał lekki, ale precyzyjny strzał w długi róg, po którym bramkarz gości musiał wyciągnąć futbolówkę z siatki. Radomianie mogli zmniejszyć rozmiary porażki w ostatniej minucie spotkania. Zmierzającą do pustej bramki piłkę wybił jednak Wiktor Witt i kołobrzeżanie mogli świętować pierwszy komplet punktów w tym roku.

3:1 - 68' - Piotr Giel
Kotwica: 25. Robert Błąkała - 15. Tomasz Prejs (79' 4. Błażej Chouwer), 26. Arkadiusz Lewiński, 23. Wiktor Witt, 8. Piotr Azikiewicz - 22. Bartosz Biel, 20. Oskar Paprzycki, 18. Mateusz Świechowski, 9. Piotr Giel (71' 19. Sebastian Bartlewski), 7. Łukasz Kacprzycki (89' 11. Krystian Sanocki) - 17. Eryk Sobków (84' 16. Mateusz Janeczko)

Radomiak: 27. Adrian Szady - 13. Mateusz Spychała, 2. Michał Grudniewski, 22. Piotr Gurzęda, 19. Bartosz Sulkowski - 11. Kamil Cupriak (77' 26. Maciej Wojczuk), 75. Matthieu Bemba (69' 23. Simón Colina), 14. Kamil Kościelny, 9. Leândro, 8. Mateusz Stąporski (59' 31. Radosław Mikołajczak) - 24. Szymon Stanisławski (64' 32. David Kwiek)

żółte kartki: Arkadiusz Lewiński, Mateusz Świechowski, Oskar Paprzycki (Kotwica) sędzia: Maciej Mikołajewski (Świebodzin)

Dane pomogli uzupełnić: KSHAJKA, royal447 - dziękujemy