Straty w Puszczy
Minus dziesięć - strata punktowa Błękitnych Stargard uległa powiększeniu po wyprawie do Niepołomic. Stargardzianie spadli na ósme miejsce w tabeli. - Stwarzaliśmy więcej sytuacji bramkowych i zasłużenie wygraliśmy - ocenił po zwycięskim meczu z Błękitnymi Stargard trener Puszczy Niepołomice Tomasz Tułacz. - Przy czym chcę podkreślić, że to bardzo niewygodny, euforycznie grający, trudny rywal. I tym bardziej cenne jest to zwycięstwo.
Mecz w Niepołomicach od mocnego uderzenia mogli rozpocząć miejscowi. Po zagraniu piłki z rzutu wolnego, w polu karnym strącił ją jeden z graczy Puszczy. Futbolówkę otrzymał Longinus Uwakwe, ale jego strzał z bliskiej odległości instynktownie odbił Przemysław Wróbel. Bramkarz gości w sobotę nie narzekał na brak pracy. W 15. minucie celnie po wyrzucie piłki z autu główkował Michał Czarny, a stargardzian znów uratował refleks Przemysława Wróbla. Przyjezdni nie mieli zbyt wielu sytuacji pod bramką gospodarzy. Precyzji zabrakło Piotrowi Wojtasiakowi, kiedy po jednym z rzutów wolnych źle złożył się do strzału. Puszcza objęła prowadzenie przed przerwą. Marcin Orłowski płaskim uderzeniem pokonał bramkarza gości. Błękitni nie zgadzali się z decyzją arbitra, bowiem w ich ocenie piłkę na linii wybił Rafał Gutowski.

Tuż po przerwie miejscowi podcięli skrzydła Błękitnym. Z rzutu wolnego precyzyjnie przymierzył Bartosz Żurek i stargardzianie przegrywali już 2:0. Miejscowi kontrolowali przebieg spotkania i mogli zdobyć kolejne bramki. W 73. minucie nieznacznie pomylił się Filip Wójcik. Niepołomiczanie przejmowali piłkę na swojej połowie i błyskawicznymi kontrami zagrażali bramce przejezdnych. Do końca meczu nie dał się jednak pokonać Przemysław Wróbel i tylko dzięki jego interwencjom Błękitni opuścili Niepołomice z bagażem dwóch goli.

2:0 - 52' - Bartosz Żurek
Puszcza: 22. Andrzej Sobieszczyk - 21. Jakub Zagórski (63' 6. Arkadiusz Gajewski), 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 27. Mateusz Bartków - 20. Filip Wójcik (85' 16. Dominik Zawadzki), 8. Longinus Uwakwe, 7. Marcel Kotwica, 10. Maciej Domański, 17. Bartosz Żurek (70' 14. Kamil Łączek) - 19. Marcin Orłowski (65' 4. Łukasz Furtak)

Błękitni: 31. Przemysław Wróbel - 11. Paweł Lisowski (73' 9. Sebastian Inczewski), 19. Tomasz Pustelnik, 2. Patryk Baranowski, 24. Rafał Gutowski - 18. Wojciech Fadecki (77' 17. Maciej Więcek), 13. Karol Orłowski, 3. Piotr Wojtasiak, 16. Patryk Skórecki, 14. Robert Brzęczek - 10. Bartosz Flis (46' 20. Michał Magnuski)

żółte kartki: Longinus Uwakwe, Marcin Orłowski (Puszcza) - Paweł Lisowski, Tomasz Pustelnik, Maciej Więcek, Karol Orłowski, Piotr Wojtasiak (Błękitni) sędzia: Maciej Pelka (Piła)

Dane pomógł uzupełnić: royal447 - dziękujemy