Elana lepsza od rezerw Pogoni
autor: P. Skiba Rezerwy Pogoni Szczecin przegrały 0:2 z Elaną w Toruniu. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Marcin Trojanowski.

- Porażki są wliczone, gdy rywalizujemy młodym składem z drużynami z górnej części tabeli - powiedział dla pogonszczecin.pl po tym spotkaniu Paweł Sikora. - Graliśmy tak, jak zakładaliśmy przed meczem, ale brakowało nam sprytu i minut, które wpływają na doświadczenie. Gospodarze powinni prowadzić już kilka minut po rozpoczęciu spotkania, ale bardzo dobrze interweniował Brzozowski. Elana prowadzenie objęła w 14. minucie. Wtedy to Trojanowski pokonał golkipera Portowców po raz pierwszy. Przyjezdni starali się odrabiać straty. Bliski wyrównania był Jakub Piotrowski, niestety piłka minęła bramkę gospodarzy.

Druga część spotkania to dalsze okazje torunian na podwyższenie prowadzenia. Dobrą okazję na pokonanie Piotrowskiego miał Seiya Kitano. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył na bramkę, niestety trafił w boczną siatkę. - Elana to jedna z lepszych drużyn, z którą do tej pory rywalizowaliśmy - stwierdził trener Sikora. - Takie porażki więcej uczą niż jakiekolwiek zwycięstwa. Mam nadzieję, że po tym spotkaniu zawodnicy będą lepsi i mądrzejsi. Potrzebujemy w tej lidze minut i czasu. To dobre miejsce, aby się ograć.

Piłkarze z Grodu Kopernika wynik meczu ustalili w 69. minucie. Rzut karny egzekwował Marcin Trojanowski, dla którego była to druga bramka w tym spotkaniu. Rezerwy Pogoni w następnej kolejce zmierzą się u siebie z Polonią Środa Wielkopolska.

1:0 - Marcin Trojanowski - 14'
2:0 - Marcin Trojanowski (k.) - 69'

Pogoń II Szczecin: Patryk Brzozowski - Jędrzej Kujawa, Patryk Adamczuk, Jakub Kuzko, Marcel Stefaniak (22' Tomasz Borucki) - Seiya Kitano, Dawid Zieliński (63' Damian Pawłowski), Jakub Piotrowski, Sebastian Kowalczyk, Rafał Maćkowski (83' Mateusz Bartolewski) - Gracjan Jaroch (60' Łukasz Zakrzewski).
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl