Zwycięskie pożegnanie ze Skolwinem
autor: Ka KwadratPiłkarze Świtu Szczecin w ostatnim tegorocznym spotkaniu na obiekcie MOSRiR w Skolwinie pokonali 1:0 przodkowski GKS. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Marcin Krystek, po precyzyjnym przerzucie Pawła Krawca.

Początek meczu to lekka przewaga gości, jednak z każdą upływającą minutą do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy mogli objąć prowadzenie w 14 minucie, kiedy to obrońca GKSu nie zrozumiał się z bramkarzem i o mało co nie skierował piłki do własnej bramki. W 27 minucie przed szansą zdobycia gola stanął Adrian Kronkowski, którego zaskoczyła jednak piłka która minęła defensorów z Przodkowa.
Dziesięć minut później, po podaniu Oskara Szczepanika szansę na otworzenie wyniku miał Paweł Krawiec, jednak przegrał tym razem pojedynek z bramkarzem przyjezdnych. Do przerwy bez bramek.

Po zmianie stron w 54 minucie Świtowcy wyprowadzili atak, po którym Paweł Krawiec dośrodkował precyzyjnie na głowę Marcina Krystka, a ten jak za swoich najlepszych czasów wpakował piłkę do bramki rywali. Trzy minuty później Krystek ograł obrońców rywali niczym pachołki na treningu i popędził na bramkę rywali, jednak trafił prosto w bramkarza. W 77 minucie debiutujący w zespole Świtu młody Krystian Pastwa ośmieszył defensora GKSu zakładając mu przysłowiową siatkę, lecz jego uderzenie obronił przodkowski golkeaper, który chwilę później w sobie tylko wiadomy sposób obronił również strzał Adriana Kronkowskiego. Goście starali się odwrócić losy meczu, jednak gospodarze byli tego dnia zespołem lepszy, który skutecznie utrudniał to zadanie. Najgroźniejszą bronią GKSu były stałe fragmenty gry, po których w doliczonym czasie gry zdobyli nawet bramkę, jednak Świtowcy zastawili udaną w pułapkę offsideową.

Było to piąte zwycięstwo Świtu w ostatnich sześciu meczach, dzięki tej wygranej podopieczni duetu Maliński-Jabłonowski włączyli się do walki o czołowe lokaty w ligowej klasyfikacji, ze stratą 2 punktów do liderującego Sokoła Kleczew. Za tydzień Świt uda się do Środy Wielkopolskiej gdzie powalczy o punkty z miejscową Polonią. Z uwagi na prace związane z instalacją nawodnienia płyty głównej boiska w Skolwinie, dwa ostatnie tegoroczne mecz ligowe (z KKS Kalisz 6.11 i Sokołem Kleczew 19.11) w roli gospodarza Świtowcy rozegrają na stadionie MOSRiR przy ulicy Nehringa.

ŚWIT SZCZECIN - GKS PRZODKOWO 1:0(0:0)
bramka: Marcin Krystek 54'

Świt: Rosa - Kołodziejski, Odlanicki, Kronkowski, Graś - Walków (67' Garlej), Szczepanik G., Szczepanik O. (90' Bil), Ortel (74' Pastwa), Krawiec (82' Wyganowski) - Krystek.

relacjďż˝ dodaďż˝: Swit1952