Dramatyczna końcówka w Skolwinie
autor:adaskoW sobotę emocji piłkarskich dostarczyli kibicom piłkarze reprezentacji Polski ogrywając 3:2 Danię, natomiast dzień później nie mniejszy dreszczowiec miał miejsce na stadionie przy Stołczyńskiej 100 w Szczecienie, gdzie miejscowy Świt podejmował w ramach 10. Kolejki 3 ligi Wdę Świecie.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy, którzy już od 3 minuty przegrywali po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Bartosza Czerwińskiego. Świtowcy mogli odpowiedzieć w 10 minucie, kiedy to Kamil Walków próbował lobować bramkarza Wdy, ale ten zdołał sparować piłkę na poprzeczkę.
Po pół godzinie gry ten sam zawodnik po dynamicznym wejściu w pole karne próbował dogrywać do Marcina Krystka, jednak niebezpieczeństwo zażegnali defensorzy ze Świecia. Przysłowie mówi: „do trzech razy sztuka” i pięć minut przed końcem pierwszej odsłony Kamil Walków pokonał w końcu na raty Łukasza Zapłatę, przywracając nadzieje na osiągnięcie dobrego rezultatu przez gospodarzy.

120 sekund po przerwie aktywny Paweł Krawiec po przebojowym rajdzie pokonał wprowadzonego Daniela Semrau. Po godzienie gry na placu gry pojawił się wychowanek Klubu ze Skolwina - Marcin Garlej, który już w pierwszej akcji mógł podwyższyć na 3:1 lecz piłka po jego strzale minęła słupek bramki przyjezdnych. Świt posiadał przewagę optyczną i zasadniczo kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń, aż do 87 minuty, kiedy to goście wznawiali grę długim wrzutem z autu na wysokości pola karnego Dumy Skolwina. Do piłki w zamieszaniu podbramkowym najwyżej wyskoczył Maciej Rożnowski i strzałem głową pokonał debiutującego w meczu ligowym Adriana Kaczmarka. Świtowcy poderwali się jeszcze w końcówce, a wyraźny sygnał ku temu dał Ernest Graś, który przebojem przedarł się przez defensywę rywali i w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza Wdy. Świt walczył do końca o pełną pulę i po strzale z dystansu Pawła Krawca piłkę zmierzającą w światło bramki zablokował ręką jeden z obrońców ze Świecia, co nie umknęło arbitrowi spotkania, który bez zawahania podyktował rzut karny. Goście mieli ogromne pretensje do sędziego prowadzącego zawody, jednak ten pozostał przy swojej decyzji. Ernest Graś wziął na siebie odpowiedzialność w tak trudnym momencie i z zimną krwią zwiód golkipera gości posyłając piłkę w przeciwnym kierunku do jego interwencji. Wda próbowała odrabiać straty i miała ku temu okazje (chociażby rzut wolny z 24 metra), jednak wynik już nie uległ zmianie i Świtowcy mogli cieszyć się z cennego zwycięstwa, które pozwoliło im awansować na szóstą pozycję w ligowej klasyfikacji.

Spotkanie z trybun musiał oglądać Artur Maliński, pierwszy trener zespołu ze Skolwina odbywał karę zawieszenia po ubiegłotygodniowym meczu na Narodowym Stadionie Ruggby z Bałtykiem. Na spotkanie nie została również wpuszczona najwierniejsza grupa sympatyków Dumy Skolwina, którzy mecz oglądali zasadniczo zza ogrodzenia stadionu. Kolejny pojedynek Świtu to wyjazd do Torunia na mecz z tamtejszą Elaną, która jest uznawana za głównego faworyta do wygrania całych rozgrywek i awansu do II ligi.

Świt Szczecin - Wda Świecie 3:2 (1:1)
0:1 Bartosz Czerwiński (karny) - 3’
1:1 Kamil Walków - 40’
2:1 Paweł Krawiec - 47’
2:2 Maciej Rożnowski - 87’
3:2 Ernest Graś (karny) - 90’

Świt: Kaczmarek - Graś, Kołodziejski, Kronkowski, Odlanicki-Poczobut - Krawiec (90’ Wyganowski), Szczepanik O., Kurczak (64’ Ładziak), Ortel - Krystek (75’ Prokopowicz), Walków (59’ Garlej).

Wda: Zapała (46’ Semrau) - Maliszewski. Kocieniewski, Urbański, Lipiński - Wenerski, Kwasigroch (76’ Andrzejewski) - Czerwiński, Rożnowski, Siekirka - Kiełpiński (76’ Prybiński).

3:2 - 93' - Ernest Graś (karny)
Świt: Adrian Kaczmarek - Paweł Odlanicki, Adrian Kronkowski (kpt.), Michał Kołodziejski, Ernest Graś - Paweł Krawiec (93' Maciej Wyganowski), Szymon Kurczak (75' Adam Ładziak), Patryk Ortel, Oskar Szczepanik, Kamil Walków (80' Marcin Garlej) - Marcin Krystek (70' Sebastian Prokopowicz)

Kartki żółte: 2. Kaczmarek, 90+2. Garlej – 65. Czerwiński, 74. Siekirka, 84. Prybiński, 88. Urbański sędzia: Zarwalski

Dane pomogli uzupełnić: Majchrzak, adasko - dziękujemy