Rezerwy Pogoni bez wygranej na wyjeździe
autor: EBP Pogoń Szczecin/Wiola Rezerwy Pogoni Szczecin przegrały na wyjeździe 1:2 z Sokołem Kleczew. Szczecinianie prowadzili do przerwy po bramce Roberta Obsta.

- Nie zasłużyliśmy na porażkę - powiedział po meczu dla pogonszczecin.pl trener Paweł Sikora. - Prowadziliśmy grę, a znów straciliśmy bramkę po stałym fragmencie. Nie możemy tak się zachowywać. Każdy z zawodników ma rozpisane zadania przed meczem, więc chcemy unikać takich błędów. Z przebiegu spotkania zasłużyliśmy na remis lub coś więcej. Portowcy prowadzenie objęli już w 5. minucie, kiedy to na strzał z 35. metrów zdecydował się Robert Obst (na zdjęciu). Golkiper Sokoła miał pecha, futbolówka musnęła jego rękawice i zatrzymała się w siatce. Kilka minut później Obst mógł zdobyć drugiego gola. Po centrze Matyni piłka po jego strzale głową poleciała wysoko nad poprzeczką.
Gospodarze próbowali odwrócić wynik spotkania, ale pierwsza część niedzielnego spotkania należała do przyjezdnych. A głównym reżyserem ich gry był Takafumi Akahoshi. - Nasza gra z Aką była dobra i płynna - przyznał po końcowym gwizdku Sikora. - Wprowadzał arytmię w odpowiednich momentach. Jednak po przerwie straciliśmy płynność. Na boisku było sporo walki i szybkich ataków.

Kleczewianie już trzy minuty po przerwie doprowadzili do remisu. Przemysław Kędziora strzelił po ziemi, a futbolówka minęła interweniującego bramkarza gości. Od 64. minuty Portowcy powinni mieć ułatwione zadanie, bo zespół Sokoła grał w dziesiątkę po czerwonej kartce Piotra Kasperkiewicza. Pięć minut później szczecinianie powinni prowadzić, dzięki dograniu Obsta w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy był Gracjan Jaroch. Górą jednak był zawodnik miejscowego zespołu. W 76. minucie Przemysław Kędziora wykorzystał dośrodkowanie ze skrzydła, po raz drugi pokonał Słowika i zapewnił kleczewskiej drużynie trzy punkty. W następnym spotkaniu rezerwy Pogoni Szczecin podejmować będą u siebie Leśnika Manowo.

0:1 - Robert Obst - 5'
1:1 - Przemysław Kędziora - 48'
2:1 - Przemysław Kędziora - 76'

Pogoń II Szczecin: Jakub Słowik - Jędrzej Kujawa (83' Mateusz Bochnak), Patryk Adamczuk, Michał Stańczyk, Hubert Matynia - Marcin Listkowski, Robert Obst, Takafumi Akahoshi (46' Seiya Kitano), Dawid Zieliński, Krystian Peda (59' Rafał Maćkowski) - Gracjan Jaroch (69' Łukasz Zakrzewski).
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl