Gwardia liderem trzeciej ligi
autor: R. MachowiczGwardia kontynuuje serię meczów bez porażki, tym razem podopieczni Tadeusza Żakiety wygrali 3:0 z Jarotą Jarocin. Zwycięstwo dało koszalinianom awans na pozycję lidera trzeciej ligi.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla koszalinian, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie. Szubert otrzymał znakomite podanie za linię obrony. Następnie wyłożył piłkę Bartłomiejowi Maciągowi, który bez problemów skierował piłkę do siatki.

W 14 minucie mogło być 2:0 dla Gwardii, ale dośrodkowania Kołodziejskiego nie wykorzystał Szubert. Gospodarze, również mieli swoje szanse m.in. w 26 minucie, po dośrodkowaniu strzału głową szukał Pacyński, ale uderzył niecelnie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Do przerwy podopieczni Tadeusza Żakiety prowadzili 1:0.

Po zmianie stron Gwardia nie rezygnowała z podwyższenie rezultatu. W 60 minucie w dogodnej sytuacji zablokowany został Szubert, a chwilę później Kołodziejski uderzył prosto w bramkarza. W 64 minucie Jarota Jarocin wpakowała piłkę do bramki strzeżonej przez Adriana Hartleba, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

Gwardia podwyższyła prowadzenie na 2:0 w 72 minucie, wówczas Shimmura wyłożył piłkę Sebastianowi Ginterowi, który bez problemów zdobył bramkę dla Koszalina.

Ostatni cios zespół z Pomorza Środkowego zadał w 80 minucie. Dośrodkowanie z prawej strony Szuberta zamknął Robert Ziętarski i było już 3:0. Przez chwilę było ogromne zamieszanie, bo sędzia liniowy kilkanaście sekund po bramce podniósł chorągiewkę do góry, ale po konsultacji z arbitrem głównym bramka ostatecznie została uznana.

Do końca piłkarze z Koszalina kontrolowali przebieg gry. Wszyscy zawodnicy byli bardzo skoncentrowani na grze w defensywie. Nie pozwolili gospodarzom na realne zagrożenie swojej bramki.

Ostatecznie Gwardia wygrała na wyjeździe z dotychczasowym wiceliderem 3:0. Obecnie koszalinianie awansowali na pozycję lidera i co najmniej do sobotniego popołudnia będą na szczycie trzecioligowej tabeli. Dodajmy, że w sześciu meczach Gwardia odniosła cztery zwycięstwa, dwa remisy i ani razu nie przegrała.

0:3 Ginter 80'
Jarota Jarocin: 1. J. Zolech – 2. J. Ludwiczak, 3. T. Maksymiv (43' 10. M. Molewski), 4. D. Piróg (90+1' 5. K. Stolarczyk), 6. J. Czapliński, 7. D. Pawlak (65' 8. P. Wichłacz), 13. P. Skokowski, 14. M. Grobelny, 16. J. Pacyński (86' 11. K. Łukaszyk), 17. P. Garbarek (c), 20. H. Antkowiak

Rezerwowi: 30. S. Kmiecik – 5. K. Stolarczyk, 8. P. Wichłacz, 9. M. Dunaj, 10. M. Molewski, 11. K. Łukaszyk, 15. A. Janowski

Gwardia Koszalin: 1. A. Hartleb – 4. B. Maciąg (82' 23. J. Grela), 5. B. Oleszczuk, 6. D. Wojciechowski (c), 8. N. Dondera (85' 2. P. Sobieraj), 9. M. Kołodziejski (80' 10. K. Bułka), 11. M. Schubert, 15. J. Shimmura, 16. S. Ginter, 17. R. Ziętarski, 18. M. Stańczyk

Rezerwowi: 12. M. Dulewicz – 2. P. Sobieraj, 3. M. Bany, 10. K. Bułka, 14. M. Gregorek, 23. J. Grela

Czerwona kartka: Shimmura 88'(Gwardia) - za drugą żółtą

Żółte kartki: Garbarek (Jarota), Maciąg, Dondera, Shimmura (Gwardia) sędzia: Kobędza

Dane pomogli uzupełnić: KSHAJKA, Gwardia1945 - dziękujemy