3 punkty dla Pogonii
autor: Magdalena Grzeszkowiak /maggi/Szczecińska 04-ka pod wodzą Łukasza Żebrowskiego rozpoczęła wczoraj bardzo udanie nowy sezon Ekstraklasy Futsalu. Przed sezonem trener mówi -„Zaletą mojego zespołu na pewno będzie stabilizacja w składzie. Zagramy kolejny sezon niemal tą samą drużyną, a to też jest niezwykle istotne”. Ta taktyka się sprawdza, bo Pogoń 04 pewnie pokonała beniaminka ekstraklasy MKF Solne Miasto Wieliczka 3 - 0.

Wczorajsze spotkanie mogło się podobać kibicom zgromadzonym na hali. Pogoń grała dynamicznie i niemal całe spotkanie kontrolowała grę. Pierwszą bramkę w 7 minucie spotkania strzelił Jakubiak, który do ostatniego gwizdka sędziego szukał sytuacji strzeleckich. W pierwszej odsłonie meczu celny strzał oddał również Jurczak. Portowcy udawali się do szatni z wynikiem 0:2.
Początek drugiej połowy to lekki chaos w grze naszego zespołu. Jednakże dobra postawa bramkarza Portowców - Kamila Lasika - powodowała, że goście nie mogli strzelić kontaktowej bramki. Mijały kolejne minuty, a na parkiecie, goście grali coraz bardziej nerwowo. W 33 minucie wycofali bramkarza, licząc na zmianę wyniku. Jednak to Portowcy wykorzystali, a konkretnie Jakubiak w 37 minucie spotkania ustalając wynik na 3:0.

Wynik zasłużony i pozwalający optymistycznie popatrzeć na sezon 2016/2017.