Wypuszczona szansa
autor: yt Kotwica Kołobrzeg była o krok od sprawienia sporej niespodzianki. Dwubramkowa przewaga w meczu z liderem rozgrywek okazała się jednak za mała, aby odnieść zwycięstwo. Gospodarze z animuszem rozpoczęli sobotnie spotkanie. Już w 5. minucie silny strzał Sebastiana Bartlewskiego z kłopotami na rzut rożny wybił Tomasz Loska. Bramkarz przyjezdnych musiał interweniować także chwilę po tej sytuacji. Tym razem strzał oddał Karol Żmijewski. Worek z bramkami w Kołobrzegu rozwiązał się w 28. minucie.
Pięknym strzałem z powietrza popisał się wówczas Sebastian Bartlewski. Gospodarze rozgrywali naprawdę bardzo dobre zawody. Przyjezdni mogli odpowiedzieć za sprawą Rafała Figla. Jego strzał powędrował jednak ponad poprzeczką. W 39. minucie kołobrzeżanie podwyższyli prowadzenie. Szybką akcję Kotwicy wykończył Piotr Giel, który minął bramkarza gości i umieścił piłkę w pustej bramce. Tym samym nad morzem zapowiadało się na niespodziankę.

Gdyby na początku drugiej połowy Piotr Giel wygrał pojedynek z Tomaszem Loską, Kotwica prawdopodobnie wygrałaby z liderem. Częstochowianie zdołali się jednak przebudzić. W 61. minucie bramkę kontaktową zdobył Przemysław Oziębała. Goście wzorowo rozklepali defensywę miejscowych i choć bliski skutecznej interwencji był Robert Błąkała piłka wylądowała w siatce. Zespół Rakowa zaczął wyraźnie przeważać. Kołobrzeżan uratował słupek i gwizdek arbitra, który nie uznał bramki na 2:2 dla gości, słusznie odgwizdując pozycję spaloną. Kotwica mogła dobic rywala w 80. minucie, lecz kapitalny strzał Mateusza Świechowskiego odbił bramkarz Rakowa. Niestety napór Medalików przyniósł skutek. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego rozegrana piłka trafiła pod nogi Łukasza Góry, który huknął w długi róg i trafił na 2:2. Kołobrzeżanie kończyli mecz dziesiątkę po tym jak za drugą żółtą kartkę boisko przedwcześnie opuścił Karol Żmijewski.

2:2 - 85' - Łukasz Góra
Kotwica: 33. Robert Błąkała - 6. Mateusz Jagiełło (70' 11. Karol Zieliński), 18. Jakub Poznański, 23. Wiktor Witt, 4. Remigiusz Szywacz - 32. Karol Żmijewski, 99. Arkadiusz Lewiński, 14. Korneliusz Sochań, 19. Sebastian Bartlewski (77' 8. Mateusz Świechowski), 7. Łukasz Kacprzycki - 9. Piotr Giel (82' 3. Błażej Chouwer)

Raków: 1. Tomasz Loska - 17. Przemysław Oziębała, 18. Lukáš Ďuriška (57' 4. Adam Mesjasz), 2. Tomáš Petrášek, 26. Łukasz Góra, 13. Piotr Malinowski - 6. Filip Kowalczyk (46' 25. Łukasz Siedlik), 5. Tomasz Margol, 7. Rafał Figiel, 8. Peter Mazan - 10. Adam Czerkas (87' 77. Patryk Szymański)

żółte kartki: Karol Zieliński, Karol Żmijewski, Arkadiusz Lewiński (Kotwica) - Przemysław Oziębała, Tomáš Petrášek, Filip Kowalczyk, Peter Mazan (Raków)
czerwona kartka: Karol Żmijewski (Kotwica, 87. minuta, za drugą żółtą) sędzia: Krzysztof Korycki (Warszawa)

Dane pomogli uzupełnić: kokej, royal447 - dziękujemy