Kolejna porażka Kotwicy
autor: yt Trzeci z rzędu mecz przegrali kołobrzeżanie. Podopieczni Piotra Tworka zameldowali się tym samym w strefie spadkowej. Jeszcze przed przerwą Kotwica straciła aż trzy gole. Co prawda to kołobrzeżanie przeważali w pierwszych minutach gry, jednak nie przełożyło się to na sytuacje podbramkowe. Następnie przebudzili się gospodarze. Po kwadransie nieznacznie pomylił się Mohemaed Essam. Egipcjanin przeprowadził indywidualną akcję i uderzy z dystansu - tuż obok bramki. W 19. minucie wynik meczu otworzyli miejscowi.
Do piłki doszedł Adrian Gębalski, który strzałem w lewy róg bramki pokonał Adriana Woszczynę. Od tego momentu piłkarze Stali Stalowa Wola cofnęli się do defensywy. Kołobrzeżanie stworzyli sobie kilka sytuacji, ale nie potrafili ich wykorzystać. Piłka wylądowała nawet w bramce gospodarzy. Niestety arbiter dopatrzył się spalonego i gola nie uznał. Miejscowi dobili gości przed przerwą. Szybka kontra przyniosła Stalówce bramkę na 2:039. minucie. Futbolówkę do siatki skierował Kamil Bętkowski. Trzy minuty później zza szesnastki przymierzył Bruno Żołądź i goście mieli za sobą ciężki nokaut. W doliczonym czasie gry okazję na 4:0 zmarnował Szymon Jarosz, który główkował tuż obok bramki.

Kołobrzeżanie po przerwie tak jak na początku spotkania przeważali. Znów nie potrafili jednak znaleźć drogi do bramki zespołu ze Stalowej Woli. W 62. minucie było już właściwie po meczu. Na gości spadł kolejny cios w postaci drugiej żółtej, a zarazem czerwonej kartki dla Sebastiana Bartlewskiego. W 70. minucie gości przed utratą kolejnej bramki uratował Adrian Woszczyna. Bramkarz Kotwicy efektownie odbił piłkę po strzale Mohameda Essama. Kołobrzeżan stać było na trafienie honorowe. Wynik meczu w 85. minucie ustalił Mateusz Janeczko golem wyjątkowej urody. Gospodarze także skończyli spotkanie w dziesiątkę. Słynący z gorącego temperamentu Mohamed Essam obejrzał czerwoną kartkę za niestosowne gesty i agresję przy arbitrze.

3:1 - 85' - Mateusz Janeczko
Stal: 12. Bartosz Koncki - 2. Michał Mistrzyk, 19. Szymon Jarosz, 4. Mateusz Kolbusz, 15. Mateusz Wójcik (68' 7. Konrad Korczyński) - 23. Adrian Dziubiński (67' 11. Michał Dobkowski), 13. Przemysław Stelmach (75' 17. Adam Zawierucha), 20. Bruno Żołądź, 10. Kamil Bętkowski, 14. Mohamed Essam - 9. Adrian Gębalski (28' 5. Kacper Piechniak)

Kotwica: 1. Adrian Woszczyna - 23. Wiktor Witt, 6. Mateusz Jagiełło, 32. Maciej Załęcki, 4. Remigiusz Szywacz - 7. Łukasz Kacprzycki (65' 77. Michał Michurski), 99. Arkadiusz Lewiński, 8. Mateusz Świechowski (46' 11. Karol Zieliński), 91. Sebastian Bartlewski, 93. Karol Żmijewski (78' 16. Mateusz Janeczko) - 9. Piotr Giel

żółte kartki: Szymon Jarosz, Mateusz Wójcik, Kamil Bętkowski, Kacper Piechniak (Stal) - Adrian Woszczyna, Maciej Załęcki, Mateusz Świechowski, Karol Zieliński, Sebastian Bartlewski (Kotwica)
czerwone: Mohamed Essam (91'minuta, Stal, sprzeczka z arbitrem) - Sebastian Bartlewski (62' minuta, Kotwica, za drugą żółtą) sędzia: Rafał Rokosz (Śląski ZPN)

Dane pomogli uzupełnić: emilmks, Powerrade2007, royal447 - dziękujemy