Regionalny hit
Już dziś hitowy pojedynek w naszym województwie. O drugoligowym prym na Pomorzu Zachodnim powalczą Kotwica Kołobrzeg i Błękitni Stargard. Dodatkowym smaczkiem jest sąsiedztwo w tabeli obu zespołów. Stargardzianie wyprzedzają kołobrzeżan o jeden punkt, a jedni i drudzy są tuż za ligowym podium. Kibice, który nie będą mogli obejrzeć potyczki na stadionie, będą mogli śledzić losy meczu w serwisie YouTube na kanale miastokolobrzeg. Początek pojedynku o godzinie 19.
Jedni i drudzy grają ostatnio w kratkę, jednak jest to domena wielu drugoligowców w tym sezonie. Stargardzianie nie przegrali od czterech kolejek. Ich ostatnia porażka miała miejsce niemal miesiąc temu. Wówczas Błękitni dali zaskoczyć się Radomiakowi Radom i przegrali na wyjeździe 2:1. Kotwica ma także problem z ustabilizowaniem formy. Dwie kolejki temu ołobrzeżanie pokonali Puszczę Niepołomice 1:0, a tydzień temu tylko zremisowali z Rozwojem Katowice 1:1. W opinii bukmacherów faworytem piątkowej potyczki są gospodarze.

Odkąd obie drużyny grają w drugiej lidze to gospodarz meczu zawsze cieszy się po końcowym gwizdku. Zaczęło się to ponad dwa lata temu. Choć w Kołobrzegu Błękitni do przerwy prowadzili 3:0, spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:3. Rewanż był równie dramatyczny. W Stargardzie Kotwica prowadziła 1:0 do 86. minuty, ale ostatecznie nie zdobyła choćby punktu (porażka 2:1). W poprzednim sezonie Błękitni wygrali u siebie 2:0, a Kotwica zrewanżowała się im wynikiem 2:1 w Kołobrzegu.

Większa presja będzie w piątek po stronie gospodarzy. Kotwica w ten weekend będzie świętowała 70-lecie istnienia i tylko trzy punkty w tak prestiżowym meczu jak z Błękitnymi Stargard zadowolą jej kibiców. Interesująco zapowiada się także pojedynek dwóch snajperów - Piotr Giel (Kotwica) versus Przemysław Brzeziański (Błękitni).

II liga (2016/2017)
Kotwica Kołobrzeg Błękitni Stargard
0 1
23-09-2016 19:00
Sebastian Inczewski 79
Kotwica: 1. Adrian Woszczyna - 3. Błażej Chouwer (86, 17. Hubert Laskowski), 6. Mateusz Jagiełło, 5. Maciej Załęcki, 15. Karol Żmijewski - 11. Karol Zieliński (46, 16. Mateusz Janeczko), 26. Arkadiusz Lewiński, 8. Mateusz Świechowski (86, 20. Oskar Paprzycki), 19. Sebastian Bartlewski, 7. Łukasz Kacprzycki (76, 13. Maciej Horna) - 9. Piotr Giel

Błękitni: 31. Przemysław Wróbel - 25. Grzegorz Szymusik, 7. Maciej Liśkiewicz, 2. Patryk Baranowski, 27. Grzegorz Rogala - 18. Wojciech Fadecki, 11. Paweł Lisowski, 6. Filip Karmański (84, 23. Mateusz Czapłygin), 20. Michał Magnuski (46, 10. Bartosz Flis), 24. Rafał Gutowski (61, 17. Maciej Więcek) - 15. Przemysław Brzeziański (71, 9. Sebastian Inczewski)

żółte kartki: Świechowski, Bartlewski, Kacprzycki, Laskowski - Magnuski, Karmański, Więcek, Fadecki
czerwona kartka: Sebastian Bartlewski (62. minuta, Kotwica, za drugą żółtą) sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Dane pomogli uzupełnić: szalik69, adirexx26, adirexx26, Tauri - dziękujemy