Wyzwanie z puszczy
Mimo pościgu Kotwica nie dogoniła Radomiaka w poprzedniej kolejce. Ostatnie trzy spotkania to tylko punkt do dorobku kołobrzeżan. Biało-niebieskich w sobotę czeka trudne zadanie. Aby przełamać serie trzech z rzędu meczów bez wygranej, Kotwica będzie musiała pokonać Puszczę Niepołomice. Przyjezdni w bieżących rozgrywkach pozytywnie zaskakują. W siedmiu potyczkach uzbierali dwanaście punktów i należą do ścisłej czołówki ligi.
Podopieczni Piotr Tworka nie wykorzystali pewnego bonusu pod koniec sierpnia. W ciągu tygodnia trzy razy grali u siebie i uzbierali tylko cztery punkty. Poprzedni weekend przyniósł kolejne rozczarowanie. W dwanaście minut w Radomiu kołobrzeżanie stracili aż trzy gole. Co prawda po przerwie dzielnie walczyli o odwrócenie losów meczu, jednak bez powodzenia. Rotacja kadrowa z lata robi swoje i brak zgrania w zespole jest jeszcze widoczny.

Puszcza ma za sobą dobry początek sezonu. Zespół z Niepołomic dotarł do 1/8 finału Pucharu Polski gdzie zagra z Lechią Gdańsk. W lidze niepołomiczanie plasują się na trzeciej pozycji. Są niewygodnym przeciwnikiem w meczach wyjazdowych. W czterech spotkaniach przed obcą publicznością uzbierali pięć punktów, a ich bilans bramkowy to 1-1. Jak łatwo zauważyć w trzech meczach wyjazdowych Puszcza nie straciła gola, co musi robić wrażenie.

Dyrygowana przez doświadczonego w Ekstraklasie Piotra Stawarczyka i obytego na drugoligowym froncie Michała Czarnego defensywa jest obecnie najlepszą formacją w całej II lidze (trzy stracone bramki). Z przodu zespół nakręca Maciej Domański, który z czterema bramkami jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. Podopieczni Tomasza Tułacza to solidna drużyna, która w tym sezonie może na poważnie liczyć się w walce o awans na zaplecze LOTTO Ekstraklasy.

II liga (2016/2017)
Kotwica Kołobrzeg Puszcza Niepołomice
1 0
10-09-2016 18:00
1:0 - 49'k - Piotr Giel dodaj video
Kotwica: 1. Adrian Woszczyna - 23. Wiktor Witt, 18. Jakub Poznański, 6. Mateusz Jagiełło, 4. Remigiusz Szywacz - 16. Mateusz Janeczko (69' 19. Sebastian Bartlewski), 26. Arkadiusz Lewiński, 8. Mateusz Świechowski (68' 20. Oskar Paprzycki), 11. Karol Zieliński, 15. Karol Żmijewski (75' 13. Maciej Horna) - 9. Piotr Giel (88' 5. Maciej Załęcki)

Puszcza: 12. Marcin Staniszewski - 4. Łukasz Furtak, 23. Piotr Stawarczyk, 3. Michał Czarny, 14. Kamil Łączek (82' 9. Łukasz Krzysztoń) - 21. Jakub Zagórski (59' 6. Arkadiusz Gajewski), 7. Marcel Kotwica, 8. Longinus Uwakwe, 10. Maciej Domański, 28. Michał Mikołajczyk - 19. Marcin Orłowski (59' 17. Bartosz Żurek)

żółte kartki: Wiktor Witt, Arkadiusz Lewiński, Karol Zieliński (Kotwica) - Łukasz Furtak, Łukasz Krzysztoń, Marcel Kotwica (Puszcza)
czerwona kartka: Remigiusz Szywacz (Kotwica, 90' minuta, uderzenie przeciwnika) sędzia: Maciej Pelka (Piła)

Dane pomógł uzupełnić: royal447 - dziękujemy