Szybki nokaut legionowian
autor: własne Piorunujący początek meczu wystarczył. Kotwica Kołobrzeg pokonała u siebie Legionovię Legionowo 2:0 (2:0). Gospodarze już w 5. minucie objęli prowadzenie. Futbolówkę z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Bartlewski, a w szesnastce najwyżej wyskoczył Jakub Poznański, który zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Kilka minut później zrobiło się 2:0.
W 11. minucie rzut rożny egzekwowali goście. Kołobrzeżanie wybili jednak piłkę poza szesnastkę i ruszyli z błyskawiczną kontrą. Piotr Giel w sytuację sam na sam wypuścił Karola Żmijewskiego. Ten nie zmarnował stuprocentowej okazji, podciął piłkę nad Sebastianem Madejski i podwyższył prowadzenie Kotwicy. Kołobrzeżanie mieli kolejną sytuację. Tym razem Sebastiana Bartlewskiego powstrzymał interweniujący golkiper gości, a mogło być już właściwie po meczu. Chwilę później tuż nad poprzeczką uderzył Karol Żmijewski. Niewykorzystane okazje mogły zemścić się na Kotwicy. W 30. minucie arbiter dopatrzył się faulu Remigiusza Szywacza na Marcinie Wodeckim i wskazał na jedenasty metr. Okazję na gola kontaktowego zaprzepaścił Arkadiusz Ciach. Uderzoną przez niego piłkę pewnie złapał Robert Błąkała. Pod koniec pierwszej połowy rozpadało się w Kołobrzegu, co zwiastowało emocje w drugiej części.

Tych jednak nie było tak dużo. Bo choć goście musieli gonić wynik, mieli z tym spore kłopoty. Aktywny był Arkadiusz Ciach. Próbował z przewrotki, zza szesnastki, ale bez efektu. W 62. minucie celnie główkował na bramkę Kotwicy i chwilę później zawiedziony opuścił boisko. W 66. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Sebastian Bartlewski. Decyzja była jak najbardziej słuszna, bowiem piłka nieznacznie minęła światło bramki. W szeregach gości niewiele pomylił się doświadczony Marcin Wodecki, który przejął rolę lidera na boisku w szeregach gości. W końcówce meczu szansę miał jeszcze Ivan Jovanović, lecz goście nie byli w stanie zdobyć dziś choćby jednego gola.

II liga (2016/2017)
Kotwica Kołobrzeg Legionovia Legionowo
2 0
20-08-2016 20:00
1:0 - 5' - Jakub Poznański
2:0 - 11' - Karol Żmijewski
w 32' minucie Arkadiusz Ciach (Legionovia) nie wykorzystał rzutu karnego (Robert Błąkała obronił)
Kotwica: 12. Robert Błąkała - 6. Mateusz Jagiełło, 18. Jakub Poznański, 23. Wiktor Witt, 4. Remigiusz Szywacz - 11. Karol Zieliński (82' 5. Maciej Załęcki), 8. Mateusz Świechowski (90' 20. Oskar Paprzycki), 26. Arkadiusz Lewiński, 19. Sebastian Bartlewski (85' 10. Tomasz Rydzak), 15. Karol Żmijewski - 9. Piotr Giel (89' 17. Hubert Laskowski)

Legionovia: 24. Sebastian Madejski - 16. Mikołaj Grzelak (78' 6. Michał Płonka), 23. Marek Krotofil, 4. Aleksandar Bajat, 3. Daniel Kutarba - 7. Paweł Garyga (78' 18. Maciej Goliński), 17. Patryk Koziara, 8. Sebastian Milewski (81' 14. Arkadiusz Madeński), 26. Krystian Wójcik, 10. Marcin Wodecki - 20. Arkadiusz Ciach (64' 9. Ivan Jovanović)

żółte kartki: Robert Błąkała, Jakub Poznański, Mateusz Świechowski, Arkadiusz Lewiński (Kotwica) / Aleksandar Bajat (Legionovia) sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń)

Dane pomógł uzupełnić: royal447 - dziękujemy