Zaimponowały skutecznością
Podopieczne Anity Unijat odniosły kolejne zwycięstwo w Superlidze kobiet. W meczu przed własną publicznością pokonały UKS PCM Kościerzyna 36:12.

Akademiczki dobrze weszły w spotkanie po czterech minutach prowadziły 3:0. Przyjezdne starały się odrabiać straty i początkowo im się udawało. W 8 minucie po bramce Belter było 4:2 dla Energi AZS. W kolejnych fragmentach gospodynie rzuciły pięć bramek z rzędu, po goli Amit Izak w 15 minucie było już 9:2.

Podopiecznym Anity Unijat to jednak nie wystarczało i kontynuowały podwyższanie wyniku. Piękną akcję koszalinianki przeprowadziły w 20 minucie, w której ładną asystą popisała się Amit Izak, a akcję wykończyła bramką Hanna Sądej. Po wspomnianej akcji było 12:3 dla Energi AZS. W pierwszej połowie UKS PCM Kościerzyna, ani razu nie trafiła dwóch bramek z rzędu. Do przerwy ENERGA AZS prowadziła 18:6.

Po zmianie stron przebieg wydarzeń na parkiecie nie zmienił się. W dalszym ciągu rosła przewaga gospodyń. Kwadrans przed końcem, po golu Pauliny Tracz było już 28:10. W bramce koszalinianek dobre zawody zagrała Beata Kowalczyk, która miała duży udział w małej liczbie straconych bramek. Ostatecznie Energa AZS wygrała 36:12.
ďż˝rďż˝dďż˝o: inf. własna

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15